INSAJD LITRIČR vol.6 KNIHY NA DOSAH

Št 04. novembra 2021 / 18:00 - Št 04. novembra 2021 / 22:00

INSAJD LITRIČR vol.6 KNIHY NA DOSAH

INSAJD LITRIČR je výsledkom spolupráce Tabačky Kulturfabrik a Tomáša Straku, ktorý v Tabačke spovedá ľudí zodpovedných za literárny život na Slovensku. Jeho hosťami sú vydavatelia, tvorcovia literárnych časopisov či kritici, no svoje zastúpenie majú aj kníhkupci alebo ľudia, ktorí menia samotnú podobu literatúry. INSAJD LITRIČR prináša  rozhovory o sile umenia, ale aj o organizácii a problémoch kultúrneho života spojeného s knihami.

 

Verejná knižnica Jána Bocatia je kultúrnou inštitúciou Košického Samosprávneho Kraja no svojou činnosťou má i celoslovenský presah. Nie je len knižnicou ale organizuje i výstavy besedy, prednášky či stretávky literárneho klubu KOLIK.

Knihy na dosah sú online platformou, ktorú knižnica zastrešuje.

Tento portál vznikol v roku 2017 a od svojho počiatku prinášal nie len knižné typy ale aj glosy, recenzie, rozhovory či fejtóny.

Knihy na dosah sa ale venujú i detskej knihe či komixu a snažia sa reflektovať nie len slovenskú literatúru komplexne. Táto platforma umožňuje spisovateľom, literárnym vedcom či kritikom  publikovať svoje vedecké práce, eseje, útržky próz či poéziu a sprostredkováva tak náhľad do vnútra literárneho života v krajine.

Jej široké žánrové rozmedzie sa snaží ponúknuť príjemné čítanie pre všetkých.

O tom prečo je dôležité sa snažiť priblížiť literatúru i v elektronickej forme, čím sa portál Knihy na dosah líši od podobných portálov na Slovensku ale aj o tom ako a s akým zámerom vznikli početné rubriky portálu sa budeme baviť s Alenou Zavockou, Máriou Klapákovou a Stanislavou Sivčovou, ktoré za projektom stoja.

Nenechajte si preto ujsť diskusiu, ktorá je určená pre všetkých, ktorých zaujíma hlbší ponor do rodovej tematiky, ktorú ako spoločnosť často tak nešťastne démonizujeme.

Tomáš Straka, ktorý diskusiu povedie sa okrem československej slam poetry zaoberá i divadelnými, filmovými a literárnymi recenziami či rozhovormi a diskusiami. Okrem osobností v našom priestore už spovedal aj aktivistov a umelcov ako Badiucao či Maria Peszek.

Vstup: voľný / Fabrik Space

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Mesto Košice.

Projekt FABRIK SPACE – otvorená zóna pre komunity a občiansku participáciu je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

INSAJD LITRIČR vol.6 KNIHY NA DOSAH

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik