Interaktívne tanečné predstavenie: KOBRO_SPACES

Pi 27. mája 2022 / 20:00 - Pi 27. mája 2022 / 23:59 Predaj ukončený

Interaktívne tanečné predstavenie: KOBRO_SPACES

Katarzyna Kobro – umelkyňa a revolucionárka v teórii sochárstva, predstaviteľka európskej avantgardy. Jej dizertačná práca z roku 1931 s názvom Kompozícia Priestoru: Kalkulácia Priestoru-Času Rytmu, vypracovaná spolu s Władysławom Strzemińskim, sa stala východiskom pre prácu na vytvorenie medzinárodného interaktívneho predstavenia KOBRO_SPACES.

Po formálnej stránke sa práca na predstavení stala tímovou skúsenosťou a jej cieľom bolo nájsť model, ktorý by umožnil preniesť teoretické úvahy o podstate a funkcii sochy z avantgardného myslenia do súčasných performatívnych, choreografických a sociálnych jazykov. Performatívny výskum cieľov medzivojnovej avantgardy kladie dnešným umelcom otázku: je ešte možná komunitná skúsenosť?

Podujatie je súčasťou 5. ročníka medzinárodného festivalu súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla Move Fest Košice, ktorý z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a podporilo ho aj Mesto Košice a Creative Industry Košice. 

Viac info: www.movefest.sk.

Interaktívne tanečné predstavenie: KOBRO_SPACES

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik