Jeden Svet Košice: Krátke filmy na tému LGBTQIH + diskusia

Po 11. apríla 2022 / 17:00 - Po 11. apríla 2022 / 21:00 Predaj ukončený

Jeden Svet Košice: Krátke filmy na tému LGBTQIH + diskusia

Kurátorsky výber krátkych filmov s queer tematikou, po ktorom bude nasledovať diskusia na tému LGBTQ+ komunity v súvislosti s prebiehajúcim konfliktom na Ukrajine. Pozvanie do diskusie prijala Zara Kromková z komunitného centra PRIZMA.

Kid 
Slovensko /2019/ 28 min, réžia: Gregor Valentovič

Hana, Bažo, Maja a David boli doteraz nerozlučnou skupinou kamarátov. S blížiacou sa tridsiatkou sa ale ich cesty rozchádzajú. Hana sa vydáva, Bažo odchádza za prácou do Kanady a Maja sa sťahuje k svojmu priateľovi. V Davidovom živote sa však žiadna zmena nerysuje a sám si nie je istý, či je to dobré. Viac ako v novej ustálenej osamelosti by sa mu ale určite tejto otázke lepšie čelilo so skupinou kamarátov.

Hľadanie spoločnej kompozície
Slovensko /2020/ 13 min, réžia: Peter Podolský

Autorský dokumentárny film Hľadanie spoločnej kompozície je intímnou sondou do vzťahu matky a syna, kde na pozadí rozhovorov pozorujeme pomalé zbližovanie sa a hľadanie stretu dvoch odlišných svetov.

Denník princeznej
Slovensko /2020/ 14 min, réžia: Barbara Vojtašáková

Krátky dokument Denník princeznej je osobnou výpoveďou o neistote prestupujúcej rodinnú atmosféru, všednosť, láskavosť, ročné obdobia.

Spolu
Slovensko /2018/ 20 min, réžia: David Benedek

Príbeh troch mladíkov žijúcich v Bratislave. Michal, Šimon a Robo prežívajú svoje každodenné starosti, lásky a rodinné problémy. Až po niekoľkých nepríjemných udalostiach si začnú uvedomovať, že spolu vlastne tvoria rodinu.

Cudzí syn
Česko /2021/ 17 min, réžia: Hana Neníčková

16-ročná Kristína prichádza domov na návštevu a zisťuje, že jej otec má zaujímavé tajomstvo. Spočiatku si myslí, že ide o rodinnú priateľku Niky, u ktorej večerajú, ale mýli sa. S jej otcom nemá vzťah Niky, ale niekto, kto jej je oveľa bližší.

Projekt Adam Basma
Česko /2020/ 14 min, réžia: Leila Basma

Môj ujo Adam Basma, tanečník, ktorý sa venuje brušnému tancu, vyrastal v tradičnej muslimskej rodine, z ktorej na prahu dospelosti odišiel. Celý život si kladiem otázku, kým Adam naozaj je; jedinú odpoveď, ktorú mám, mi ponúkajú stopy, ktoré po sebe zanechal.

Vstup: 3€ / Kino Tabačka

Jeden Svet Košice: Krátke filmy na tému LGBTQIH + diskusia

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik