Koncerty na dvore: Business Mermaid (SK)

Št 18. júna 2020 / 20:00 - Št 18. júna 2020 / 23:59

Koncerty na dvore: Business Mermaid (SK)
Ako 15 ročné predskakovali punkovým legendám, prešli post-punkovým obdobím až sformovali Business Mermaid. Skupina spája minimalistické a energické indie-rockové  kompozície s ušľachtilým vokálnym prejavom podčiarknutým surreálnym synth-waveom. Lilian (spev,basgitara) pokrivuje hranice masového vnímania reality. Jej hlasový prejav spája odvážnu drzosť s upokojujúcou vznešenosťou, kým jej chytľavé basové groovy pumpujú divákov.  Rocková víla E.D.Nalani sa vznáša s hustými gitarovými riffmi s použitím fascinujúcich experimentálnych zvukov. Živé predstavenie skupiny pozýva ľudí ponoriť sa do ich vlastného najhlbšieho jadra.

Ich debutový album Glitter (2015) je plný čistých emócií a úniku z reality. Zasnený spev a gitarové plochy trblietajúce sa ponad úprimný prejav nadpozemskej lásky priniesli skupine nomináciu na objav roka a debut roka v ankete Radio_Head Awards. 

Business Mermaid odohrali sériu koncertov so zahraničnými interprétmi na Slovensku, Česku a v Dánsku. Vystúpili na festivaloch ako Hviezdne Noci, Končiny či Skapal Pes Fest.

Druhý štúdiový album Light Delight, otvára ľuďom priezor k čistému svetlu a zažína ľudský vnútorný jas, ktorý je kľúčom k oslobodeniu od posmrtného sveta a vedie k spirituálnemu osvieteniu. Business Mermaid prinesie éterický šarm v tvrdých polohách. Tri mysteriózne mladé ženy a jeden obskúrny Mr. Tulip rozpútajú búrku na pódiu. Ako by sa objímali The Horrors, St. Vincent a Sonic Youth. Dream-goth rock a noblesa. Muži aj ženy môžu zošalieť.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Koncerty na dvore: Business Mermaid (SK)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik