Koncerty na dvore: Kvaskova

Št 27. augusta 2020 / 20:00 - Št 27. augusta 2020 / 23:59

Koncerty na dvore: Kvaskova
Debutový album východoslovenskej kapely Kvaskova prezentuje bohato vrstvené kompozície, do ktorých razantne vstupuje gitara s opakovanými melodickými motívmi na pozadí syntetizátorových zvukov a rafinovanej rytmiky. Temné a melancholické hudobné plochy striedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu s nevšednou farbou hlasu. Jej texty piesní v slovenskom a rusínskom jazyku majú intímny charakter a odrážajú vnútorný stav duše, ktorá sa vysporadúva s vonkajším svetom. Album je k dispozícii na CD s deviatimi skladbami. Kapelu tvoria hudobníci: Jaroslav Ďurček- gitara, Peter Mladý- basgitara, Janko Čura- bicie, vokály a Zdenka Kvasková- spev, syntetizátor. 
„Papierový drak je ako rieka vyvierajúca v areáli psychiatrickej liečebne. V nej zatvorení pacienti nie sú však chorí ľudia. Len trocha inak vnímajú svoje okolie a silne cítia srdcom, čím nezapadajú do “normálneho sveta“ Rieka ako živel preteká areálom liečebne, tečie ďalej do sveta a nesie so sebou ich myšlienky a osudy, ktoré jej porozprávali…až do mora.“
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Koncerty na dvore: Kvaskova

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik