Koncerty na dvore: Space Cats (SK) & Rodion Sun Lion (UA)

Št 14. júla 2022 / 21:00 - Št 14. júla 2022 / 22:00

Koncerty na dvore: Space Cats (SK) & Rodion Sun Lion (UA)

Bratislavské trio SPACE CATS funguje na scéne od roku 2016. Majú za sebou množstvo klubových a festivalových hraní, spolupracovali aj s prešovským producentom Petijeem. Ich hudba je prierezom rôznych elektronických žánrov, ktoré členovia kapely obľubujú a interpretujú „naživo“ – beaty bubeníka Luboša Ambrozaia dopĺňa Miloš Bulík na basgitare, prehnanej cez množstvo efektových krabičiek. Najnovšou posilou do kapely je mladý jazzový klavirista a synťákový mág Peter Kunzo. Koncerty SPACE CATS sú známe veľkou mierou improvizácie – väčšina hudobných nápadov vzniká v reálnom čase priamo na pódiu. Tie najsilnejšie sa rozhodli zachytiť a rozpracovať do plnohodnotných skladieb na svojom debutovom, eponymnom EP, ktoré vyšlo na jeseň 2020. 

Rodion Sun Lion sa narodil v Kazachstane, ale od roku 1991 žije na Ukrajine. Na basgitaru hrá od šestnástich. Študoval konzervatórium – trombón a tubu. Hral s rôznymi kapelami viacerých hudobných žánrov: jazz, etno, rock, metal, rock, experimentálna hudba, elektronická hudba.

Vstup: dobrovoľný / Dvor

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Koncerty na dvore: Space Cats (SK) & Rodion Sun Lion (UA)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik