Laibach (SI)

Ut 19. apríla 2016 / 20:00 - St 20. apríla 2016 / 04:00

Laibach (SI)

Laibach predstaví časť programu, ktorá tvorila ich kontroverzné vystúpenie v Pyongangu v lete 2015, vrátane niektorých nových interpretácií piesní zo svetovo presláveného muzikálu „Sound of Music“. Kapela predstaví aj niektoré zo starších skladieb, medzi nimi aj ‘Now You Will Pay’ and ‘The Great Divide’ z albumu WAT z roku 2003, ktoré obe poukazujú na súčasnú problematiku migrácie utečencov v Európe a na Strednom Východe.

Slovinskí Laibach vznikli v mestečku Trbovlje pred tridsiatimi piatimi rokmi. Vo vtedajšej Juhoslávii si v osemdesiatych rokoch držali provokatívny status. Jeden z ich koncertov musela napríklad rozohnať polícia potom, čo v rovnakej chvíli ukázali na plátne obrázok penisu a fotku Tita. Pre fascináciu totalitnou estetikou sú Laibach často kritizovaní a obviňovaní z propagácie diktátorských režimov. Ich zástancovia však tvrdia, že kapela sa svojou tvorbou práve takúto ideológiou snaží ironizovať a zosmiešňovať.

Laibach (SI)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik