Last and First man

Št 14. apríla 2022 / 19:00 - Št 14. apríla 2022 / 20:10 Predaj ukončený

Last and First man

r. Jóhann Jóhannsonn, Island, 2020, 70 min. 

V daleké budoucnosti se lidská rasa ocitá na hraně zániku. Z její bývalé slávy zbývají už jen osamělé a surreálné monumenty, které vysílají naléhavá poselství do prázdnoty vesmíru. Jediný, posmrtně dokončený film vlivného islandského skladatele Jóhanna Jóhannssona je originální audiovizuální hypnotickou sci-fi básní, ve které se reálné brutalistní betonové ornamenty mění ve zneklidňující objekty z daleké budoucnosti. Kontrastní černobílé záběry 70mm IMAX kamery Sturly Brandth Grøvlena ve spojení s majestátním minimalismem Jóhanssonovy hudby mění film v unikátní zážitek mimo povědomý čas a prostor.

NOVINKA

Kino Snack Bundle

Vyskúšajte výhodný gastro balíček k lístku do kina. Gastro kinošpeciál z dielne Taste and Share v praktickom balíčku spolu s nápojom (pivo, víno, nealko) z nášho baru podľa vašej voľby.

Tento týždeň si pre vás kuchyňa pripravila stripsy, cibuľové krúžky s hranolkami a domácimi omáčkami. (Pre vegetariánov s našou výbornou tempurou). Alergény: 1,3,7

—-

Jedlo si vyzdvihnite v Taste and Share, vo veľkej Tabačke. Odporúčame prísť aspoň pätnásť minút pred premietaním.

Vstup: 4€ / 3€ (študenti, ZŤP, dôchodcovia, filmový klub) /  10€ (Kino Snack Bundle = vstupenka s jedlom a nápojom) / Kino Tabačka

Last and First man

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik