Letné kino na dvore: Amerika

Ut 26. júla 2016 / 21:00 - Ut 26. júla 2016 / 23:59

Letné kino na dvore: Amerika

Bára je dcérou českých imigrantov v Kanade. Teraz sa však vracia do Čiech, aby spoznala krajinu svojich rodičov. Honza je spevák a gitarista z Prahy, ktorého snom je odísť do New Yorku a stať sa niekým ako je Bob Dylan. Film sleduje ich spoločnú cestu za slobodou plnú snenia, odohrávajúcu sa v prostredí lesa, táboráku a otvoreného neba. Sto rokov po tom, ako sa našli v českých lesoch prvé kempy, sa Bára a Honza rozhodnú sledovať pôvodné miesta starých kemperov. Inscenujú preto vlastný únik do imaginárnej Ameriky, inšpirovaný československou trampovou subkultúrou, prírodným hnutím, ktoré imituje zidealizovaný divoký západ. Cesta Báry a Honzu sa transformuje do univerzálneho príbehu priateľstva, hudby a snov o slobode. Nasledujúc tradíciu predstierania Ameriky v Československu, prichádzajú na miesta, kde sa cítia slobodní, kde pôvodní Američania prosperujú a bizóny sa túlajú po prérii.
Letný KineDok na Dunaji bude pravidelné nedeľné kino na našej terase, počas celých letných prázdnin. Premietania budú pravidelne každú nedeľu od 3.7. do 28.8. a začínať budú vždy od 21:00. Čakajú vás medzinárodné poklady klubového filmu.
Čechokanaďanka Bára a muzikant Honza sa vydávajú na spoločné potulky českou krajinou. Na svojej ceste, ktorá vedie tienistými lesmi, cez slnečné lúky i pod jasnou nočnou oblohou, sa pozvoľne preplietajú tuzemskou trampskou komunitou.

Amerika (Amerika, dráma, ČR, 2015, 70 min)
Režisér: Jan Foukal Hrajú: Martin Dejdar, Jiří Lábus, Jiří Schmitzer a i.
Pôvodné znenie: čeština

Letné kino na dvore: Amerika

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik