Lost in creation

Št 28. júna 2018 / 19:00 - Št 28. júna 2018 / 23:59 Predaj ukončený

Lost in creation

Výstup rezidenčného pobytu a umeleckej kolaborácie tanečníčky a choreografky Martiny Francone z Florencie, tanečníčky a choreografky Anny Till z Drážďaň a bratislavského hudobníka Dalibora Kociana.
Umelci počas 2 týždňovej rezidencie v Tabačke Kultrufabrik a následne na ďalších miestach skúmali nové možnosti spoločnej tvorby.

Východiskom pre ich tvorbu bolo použitie techník súčasného umenia s odkazom na grotesku a komiku.
Rezidenčný pobyt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vesmír ako miesto túžby. Kozmos ako objekt predstáv. Priestor ako nelimitované prostredie na vynájdenie potenciálnych svetov. Science fiction ako únik od reality.

Dve performerky zmenia pódium v neznáme dimenzie a konfrontujú divákov s ich predstavami života na vzdialených planétach.

Inšpirované misiami NASA skúmajú sebapoňatie ľudskej existencie a kreatívne ašpirácie vedy.

Satelity Voyager 1 & 2 leteli vesmírom od roku 1977 s úlohou preskúmať planéty najviac vzdialené od Zeme. Dnes už ich však Voyager 1 nechal dávno za sebou a vstúpil do medzihviezdeho priestoru. Na palube nesie zlatý disk s fotografiami, hudbou a zvukovými nahrávkami z planéty Zem, ktoré majú dať predstavu o pozemskom živote na Zemi mimozemskej inteligencii.

K dnešnému dňu sa však nedostalo žiadnej reakcie, žiadnej odpovedi –

Skúmanie vesmíru a vesmírnych telies je úzkou interakciou predstavivosti a vedy. Jeden by mohol povedať: ľudskosť vytvára ich obraz vonkajšieho priestoru. Verí sa, že teórie o stvorení vesmíru, kvalite planét a o potenciálnej existencii foriem života podobných k tej ľudskej budú potvrdené použitím fotografie, meraní, misií. Teórie sú vyvinuté a zničené, opätovne vykalkulované alebo zmenené novšími pozorovaniami. Vytvorenie priestoru je v neustálom pohybe.

“Lost in creation” sa nachádza na hrane poznania a imaginácie s vlastnými výtvormi neznámych galaxií a foriem života.

“Lost in creation” je medzinárodná produkcia a prvá umelecká kolaborácia tanečníčky a choreografky Martiny Francone z Florencie, tanečníčky a choreografky Anny Till z Drážďaň a bratislavským hudobníkom Daliborom Kocianom.

Lost in creation

situation productions / Martina Francone & Anna Till

choreografia & tanec: Martina Francone (IT), Anna Till (GER)

hudba & kompozícia: Dalibor Kocian (SK)

scéna & kostýmový dizajn: Konstanze Grotkopp (GER)

svetelný dizajn & technické riadenie: Martin Mulik (SK)

dramaturgia: Nora Otte (GER)

choreografické poradenstvo: Alessandro Certini, Charlotte Zerbey (IT)

produkčný manažment: Bettina Lehmann (GER)/ situation productions

slovenský produkčný manažment: Zuzana Kotiková (SK)

Lost in creation je produkciou situation productions v spolupráci s Societaetstheater Dresden, K.A.I.R. Košice Artists in Residence a Fabbrica Europa Florence.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt je ďalej podporený: Úradom kultúrnych záležitostí mesta Drážďany, Kultúrnou nadáciou Saska a partnerským programom mestskej rady mesta Drážďany Twin City Drážďany – Florencia.

Podporované HELLERAU – Európskym centrom umenia v Drážďanoch, Tabačkou Kulturfabrik Košice, TanzNetzDresden, Kultopia Drážďany a Villa Romana Florencia.

Lost in creation

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik