MEDZISCÉNA / MED A PRACH: Nezaujímavý krik (krehká história jednotlivca)

Ut 13. septembra 2022 / 19:00 - Ut 13. septembra 2022 / 20:30 Predaj ukončený

MEDZISCÉNA / MED A PRACH: Nezaujímavý krik (krehká história jednotlivca)

Dielo tematizuje problematiku súčasnej spoločnosti a jej odcudzenia. Scénické dielo v sebe kombinuje prvky hudobného, pohybového aj performatívneho divadla. Je akousi sondou do života jedinca osamelého v spoločnosti, hľadajúceho význam vlastnej histórie, prítomnosti i budúcnosti. Samotný názov Nezaujímavý krik (krehká história jednotlivca) je nositeľom významu tém, ktoré sa premietajú v celej inscenácii. Med a prach tu využívajú princíp momentálneho prežitku, ktorý nemusí byť celkom racionálne uchopený.

„Vážení laureáti, chcem vám ukázať moju detskú izbu v našom domove dôchodcov. Moje meno je Odysseus. Alebo čakám na Odyssea, nie som si istý. Toto je dnes odovzdávanie posledných Nobelových cien. Uskutoční sa takto neformálne. Vážení laureáti, predstavil som si, že som naozaj starý muž a Zlatý bežec vo mne stále beží. Mne sily dochádzajú, jemu nie. Mám vraj kúpiť meter potoka a pestovať tam vzácne kríky. Slabou ceruzkou na tenkú servítku si občas zapíšem, čo mi hovorí, ale servítka sa vždy stratí, zničí alebo sa písmo nedá prečítať. Všimol som si, že Zlatý bežec nerozlišuje čas a v reči používa stále všetky tri súčasne, ako keby jestvoval iba jeden čas. Pýtal som sa na to a vravel, že veď aj ja som a budem stále jeden. Dieťa, muž aj starec. Stále som to ja. Dobre, neviem, predstavujem si to. Možno som človek, ktorý nikdy neexistoval, ale on určite áno. Dôležité je asi dodať, že neviem, kto tento Zlatý bežec v skutočnosti je. No myslím, vážení laureáti, že vo mne spôsobuje život.“

 

Libreto, vizuálny a zvukový koncept, réžia: Andrej Kalinka

Dramaturgia, asistent réžie: Milan Kozánek

Performeri a spolutvorcovia: Julianna Bloodgood, Rafał Habel-Bloodgood, Alexandra Kazazou, Ján Morávek, Antonis Myriagos

Hudba: Andrej Kalinka, Julianna Bloodgood, Rafał Habel-Bloodgood, Ján Morávek

Hlasové vedenie: Julianna Bloodgood

Kostýmy: Markéta Plachá

Svetelný dizajn: Michal Freriks

Výroba objektov: Jozef Kurinec

Produkčná spolupráca: Jana Suraová, Monika Kováčová, Anna Luňáková

Preklad: Žubra K. Žubretovská

MED A PRACH je umelecké zoskupenie pohybujúce sa na hraniciach umeleckých foriem a žánrov. Pod jeho strechou sa tvoria diela na pomedzí divadelných predstavení, koncertov či inštalácií. Táto tvorba je prezentovaná rovnako v divadlách, ako v galériách alebo na koncertných pódiách. Základným východiskom je komplementárne umenie, umelecký jazyk vychádzajúci zo symbiózy vyjadrovacích prostriedkov. Performeri sú rovnako hudobníkmi, výtvarníkmi, hercami, tanečníkmi. Cieľom je hľadať nové spôsoby umeleckého vyjadrovania formou živého pohybu medzi rozmanitými umeleckými komunitami a prostriedkami. 

Vstup: 6€ predpredaj / 8€ na mieste

Využite možnosť zakúpenia zľavnenej vstupenka v rámci projektu MEDZISCÉNA (zľava platí iba po predložení kupónu na vstupe do sály).

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

MEDZISCÉNA / MED A PRACH: Nezaujímavý krik (krehká história jednotlivca)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik