MEDZISCÉNA / ŠDKE / Lars von Trier: IDIOTI

Št 29. decembra 2022 / 19:00 - Št 29. decembra 2022 / 20:00

MEDZISCÉNA / ŠDKE / Lars von Trier: IDIOTI

Všetci sú lietadlo, iba ja som blázon.

Úzka skupina intelektuálov má zvláštnu záľubu – hrajú sa na idiotov, provokujú tým ľudí na verejnosti, vytvárajú neštandardné situácie, dostávajú nič netušiace obete do nekomfortných situácií, vyvolávajú nečakané reakcie. Rúcanie stereotypov, výsmech meštiackej morálke či zdanlivo zaujímavý sociologický experiment má však aj svoje úskalia, zároveň kladie zaujímavé otázky, skúma hranice spontánnosti, slobody, manipulácie, tolerancie. Ako dlho sa dá takto hrať, aby sa z toho človek nezbláznil, a čo sa stane, keď sa jedinci hrajúci idiotov zídu so skupinkou naozaj hendikepovaných ľudí?

Divadelná predloha vznikla na základe rovnomenného filmu provokatéra a enfant terrible dánskej kinematografie Larsa von Triera.

Ďakujeme spoločnosti Tepelné hospodárstvo, s.r.o. Košice za poskytnutie priestorov Mestskej plavárne na fotenie plagátu a natáčanie videospotu k inscenácii.

UPOZORNENIE: PREDSTAVENIE SA ZAČÍNA UŽ VO FOYERI DIVADLA.  V INSCENÁCII SA POUŽÍVAJÚ EXPRESÍVNE VÝRAZY A JE VHODNÁ OD 18 ROKOV

VSTUPENKY

MEDZISCÉNA je projekt spolupráce Štátneho divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik. Viac info tu: http://www.sdke.sk/sk/divadlo/medziscena-prepoji-statne-divadlo-kosice-tabacku-kulturfabrik

Kupón MEDZISCÉNA môžete získať pri návšteve vybraných podujatí u nás alebo v Tabačke Kulturfabrik. Slúži k nákupu zľavnej vstupenky MEDZISCÉNA (- 20%) na všetky nasledujúce programy zaradené do tohto projektu spolupráce.

MEDZISCÉNA / ŠDKE / Lars von Trier: IDIOTI

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik