MEDZISCÉNA / Tomáš Danielis: SET 5

Po 24. októbra 2022 / 19:00 - Po 24. októbra 2022 / 21:00 Predaj ukončený

MEDZISCÉNA / Tomáš Danielis: SET 5

Architektúra rozhodnutí vytvára v triu Tomáša Danielisa rámec tanca, ktorý ovplyvňuje publikum aj troch účinkujúcich. Tak ako pri tanci v klube, aj tu pulzuje vibráciami celé telo. Choreografia rozhodnutí tu na pozadí virtuózneho tanca vytvára kompozíciu celého predstavenia, zakoreneného v teórii hier. SET 5 využíva javisko ako plátno maľované telami účinkujúcich, ktoré je prebúdzané citlivo zachytávaným vnímaním publika.

Toto tranzitné umelecké dielo naznačuje koniec a zároveň začiatok novej série diel. SET 5 berie to najlepšie zo starších diel a zároveň prináša nové nápady, témy a prístupy z nových sľubných začiatkov – od teórie hier k empatii.

Choreografia a réžia: Tomáš Danielis

Choreografia a interpretácia: Liel Fibak (NL, IS), Agathe Tarillon (BE, FR), Arno Verbruggen (BE)

Hudba: Georges Bizet

Produkcia: Radical Empathy, (Game project)

Tomáš Danielis je choreograf a mediálny umelec pôsobiaci medzi Slovenskom, Belgickom a Rakúskom. Zameriava sa na otázky spôsobov komunikácie a jej ilúzií, vplyvu moci v sociologickom rámci. Pracuje na hranici divadelného a vizuálneho umenia.

Ako režisér pracuje s iróniou a satirou, zatiaľ čo ako choreograf a tanečník pracuje s témou empatie a konceptualizáciou tela a „jeho významu“ a pohybu v priestore. Danielis  prezentoval svoje diela vo viac ako 25 krajinách. Medzi jeho inscenácie patrí satirická šou jedného muža „21&counting“, stand up comedy alias dekomponovaná baroková opera pre jedného tanečníka „Maybe, but of course“, diela založené na teóriách hier: „Equilibirum“ pre Ballet Moscow a „Game“ pre skupinu tanečníkov alebo „Mainly Love“ – doku-intermediálna performácia zaoberajúca sa osudom týraných a sexuálne zneužitých žien (na základe ich svedectiev a interview s nimi).

Tomáš je držiteľom viacerých ocenení, tj. špeciálna cena za choreografiu na TanzRat AT (2007), Poľskom divadelnom festivale v Ljubline (2008 – 2009) alebo nominácia na cenu Philip Morris Ballet Flower za súčasný tanec na Slovensku. Bol umeleckým riaditeľom Int. Festival Tanztheater Buehnenwerstatt (2007 – 2009), riaditeľ IG Tanz Steiermark. (2012-2017) a v roku 2021 založil REW – kolektív umelcov zaoberajúcich sa tancom, predstaveniami, vizuálnym umením a hudbou. Získal magisterský titul na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Počas svojej krátkej kariéry baletky (2004 – 2007 bol sólistom baletu Graz Rakúsko a Národného divadla Ivana pl. Zajca v Chorvátsku).

Ako stále aktívneho interpreta je možné ho vidieť vprodukciách  pre XL Productions – Maria Clara Villa Lobos (Be) a Freyer Ensemble (De), predtým pracoval pre Cie. W. Dorner (At), Cie. Felix Ruckert (De), S. Waltza a hostí ( De), Granhøj Dance (DK), ABC (Fr) a ďalší.

MEDZISCÉNA je projekt spolupráce Tabačka Kulturfabrik a Štátneho divadla Košice. Viac informácií.

Kupón MEDZISCÉNA môžete získať pri návšteve vybraných podujatí u nás alebo v ŠDKE. Slúži k nákupu zľavnej vstupenky MEDZISCÉNA (- 20%) na všetky nasledujúce programy zaradené do tohto projektu spolupráce.

Vstup: 6€ predpredaj / 4,80€ predpredaj MEDZISCÉNA / 8€ na mieste / 6€ na mieste MEDZISCÉNA

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

MEDZISCÉNA / Tomáš Danielis: SET 5

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik