MOVE FEST: Dance box (I dance you)/ RO

So 25. mája 2019 / 16:00 - Ne 26. mája 2019 / 23:59

MOVE FEST: Dance box (I dance you)/ RO
Dance Box inštalácia v rámci festivalu súčasného tanca a nového cirkusu MOVE FEST Košice 2019

Box a tanečník v ňom. Ak si dostatočne odvážny, neváhaj a vstúp. Pridaj sa na chvíľu k tanečníkovi. 

25.05./festivalová sobota: 16:00 – 17:00; 18:00 – 20:00
26.05./festivalová nedeľa: 17:00 – 19:00; 20:00 – 21:00
Vstup voľný

Vo vnútri Dance Box-u si uvedomíš paradox: zvyčajne sú ,,boxy‘‘ intímnymi miestami ponúkajúce skrýšu či útočisko. Do Dance Box-u však človek vstupuje za účelom vidieť sa, vnímať sa. Dance Box je miesto zrkadliace skutočnú krehkosť diváka. Miesto tak malé, že neponúka možnosť vstúpiť so žiadnou z jeho masiek. 


Dance Box je taktiež performance. Nejedná sa však o klasické predstavenie, kde sa divák komfortne usadí do svojho ,,boxu‘‘ a čaká, kým mu umelec prednesie svoju show. V Dance Box-e sa divák stáva performerom. Nezostáva len tak stáť. Vo vnútri sa objavuje pohyb. Pohyb ako vnútorný a vonkajší prejav myšlienok a emócií. Preto je Dance Box skutočne len pre tých najodvážnejších. Je to zážitok a skúsenosť zároveň. Ak zažiješ tanec v ‚,boxe,‘‘ pocítiš tanec v sebe samom. Áno, Dance Box je vlastne o tebe. 

Inštalácia bola vytvorená v rámci projektu I Dance You v rumunskom Brasove, ktorého cieľom je spájať ľudí s vášňou pre tanec, umelecký prejav a osobnostný rast. I Dance You formuje lokálnu rastúcu komunitu už od roku 2016, ktorá sa venuje organizovaniu kultúrnych a spoločenských podujatí, workshopov zameraných na kreatívny pohybu, ako aj umeleckej performatívnej tvorbe.

Tanečníčka Anamaria Gugujan (zakladateľka projektu: I dance You):
,,Moja skúsenosť s prácou s telom mi pomohla porozumieť, že skrz neho môžeme vyjadriť kým sme, naše túžby a potreby, naše vnútorné pocity. Komunikácia medzi ľuďmi sa častokrát odohráva za hranicami a významami slov, na úrovni emócií, ktoré je niekedy náročne verbálne vyjadriť. Tanec a ,,hlas‘‘ tela tak ponúkajú ďalší spôsob komunikácie- úprimný, voľný, dôverný. Tanec ponúka možnosť sebapoznania, spojenia s ostatnými, smiechu, plaču, bytia tu a teraz. Možnosť pomenovať nepomenovateľné a zažiť nečakané.‘‘

MOVE FEST: Dance box (I dance you)/ RO

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik