MOVE FEST: Workshop DEEP BONE (BMC)

St 22. mája 2019 / 17:00 - Št 23. mája 2019 / 23:59

MOVE FEST: Workshop DEEP BONE (BMC)
Intenzívny workshop Body Mind Centering-u s Albou Raventós (Španielsko) v rámci festivalu súčasného tanca a nového cirkusu MOVE FEST Košice 2019.

,,Od embryológie po kosti a ako stelesniť a reedukovať nový spôsob vnímania kostrového systému pomocou metódy Body Mind Centering.‘‘

Tanečný workshop zameraný na prežitie vlastnej skúsenosti s vaším telom. Prepojenie s kostrovým systémom. Hlbšie vnímanie vlastného tela. Vhodné pre všetkých, ktorí sa chcú spoznať hlbšie.

z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Kontakt s hlbokou štruktúrou tela, ktorá vytvára formu, následne tvaruje a formuje priestor. Kosť ako najtvrdšia časť ľudského tela. Skúsenosť s pozorovaním balansovania síl, ktoré sú v dialógu s gravitáciou. Cesta formačného procesu, embryológia kostí a ich vrstiev a bunková kompozícia. Ako stelesniť a reedukovať nový spôsob vzťahu s kostrovým systémom. Prekreslime mapu, ktorou sme si vizualizovali naše telo, posilnime naše vnímanie skrz zažitú skúsenosť.

„Body Mind Centering © je živou cestou, ktorá sa v priebehu mení a sústreďuje na rozličné miesta tela. Sondou do vnútra je naša myseľ, myšlienky, pocity, duša. Danými cestami sprevádzame samých seba k chápaniu mysle vyjadrovanej pohybom.‘‘ B. Brainbridge.

Lektorka: Alba Raventós (ES) je lektorka somatického pohybu certifikovaná Inštitútom Body Mind Centering v Nemecku, integračnej práce s telom na INEFC v Barcelone a okupačnej terapie na Universitat Autónoma de Barcelona. Alba vníma tanec ako poetickú formu života. Vystupuje v predstavení Topless America Move Fest Košice 2019: Topless America (ES) v rámci kolektívu Colectivo Deria+ Rectificadora. Je spoluzakladateľkou asociácie Ara en Moviment, ktorá organizuje a koordinuje podujatia zamerané na Body Mind Centering. Tieto eventy sama facilituje už tri roky.

termín: 22.- 23.05. 2019
čas: 17:00-20:00
Workshop vedený v anglickom jazyku + SJ preklad
vstupné: 6 €/4 € 1-workshopvý deň ( dospelí študent, senior) alebo 10 €/6 € 2-workshopové dni ( dospelí študent, senior).
Vhodné pre tanečníkov, netanečníkov – hýbateľov, ktorých zaujíma vedomá práca s telom.
Registrácia: movefest.kosice@gmail.com
(svoju účasť je potrebné nahlásiť vopred/kapacita obmedzená/možnosť zúčastniť sa iba 1-workshopový deň)
Predpredaj: http://bit.ly/move_fest_2019

MOVE FEST: Workshop DEEP BONE (BMC)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik