Mudhoney (USA / Sub Pop)

Št 28. júla 2016 / 20:00 - Št 28. júla 2016 / 23:55

Mudhoney (USA / Sub Pop)

Rozpisovať sa o význame tejto štvorice je celkom zbytočné, snáď len pre upresnenie úryvok z biografie Mudhoney na All Music Guide:

„Nirvana a Kurt Cobain možno dokázali obliecť celú planétu do kockovaných flanelových košieľ a Pearl Jam so Soundgarden asi predali dohromady viac platní, ale boli to Mudhoney, kto dal celé toto grungeové súkolie do pohybu. Nebyť Mudhoney, prevdepodobne by nikdy nevzniklo vydavateľstvo Sub Pop, ktoré potom tak riskantne poskytovalo ďalším kapelám azyl a seberealizáciu (Soundgarden, Nirvana, Tad, Afghan Whigs, Rein Sanction, Codeine…). Lenže ten prvý ťah s Mudhoney vyšiel, singel Touch Me I’m Sick (1988) sa stal doslova revolúciou a z priemyselného Seattlu na odstrčenom severozápade USA spravil nové hlavné mesto rock’n’rollového vesmíru. Po troch rokoch vyšiel Nirvane album Nevermind, kapele Pearl Jam (paralelná vetva pokračovateľov skupiny Green River, z ktorej trosiek vznikli práve i Mudhoney) vyšiel debut Ten a Mudhoney vydávajú tretí počin Every Good Boy Deserves Fudge. “

Zvyšok už je známá história, Mudhoney sú dnes pravdepodobne najdlhšie slúžiacou kapelou zo Seattlu, posledný album Vanishing Point je ich deviatym dlouhohrajúcim albumom. Muds mali medzi albumami často dlhé pauzy. Nahrávanie Vanishing Point si skupina užila, nebolo síce úplne jednoduché, ale o to viac sú s výsledkom spokojní.

Mudhoney (USA / Sub Pop)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik