Nikolas Bernáth: Good Boys Gone Black

St 05. júna 2019 / 18:00 - St 05. júna 2019 / 22:00

Nikolas Bernáth: Good Boys Gone Black
Základnou otázkou je, ako môžu pokračovať stáročia generácií, ktoré si osvojujú nadradenosť, či menejcennosť do budúcnosti? Je možné myslieť sebavedomých ľudí v ghettách a osadách, a je pre takúto predstavu vôbec nutné ghettá a osady do predstavy budúcnosti zahŕňať? Stáročia utláčané skupiny nemajú k dispozícii hrdinské dejiny, ktoré sú tradične príležitosťou na budovanie nostalgického podkladu starých dobrých čias pre fungovanie pevnej kolektívnej identity. Afroamerické emancipačné skupiny tak napríklad poukazujú na zrýchľujúci technologický pokrok, ktorý môže byť aj príležitosťou zrýchliť nepríjemnú súčasnosť a ocitnúť sa v spravodlivejšej budúcnosti, kde rasové kategórie nebudú relevantné…
𝑍𝑢𝑧𝑎𝑛𝑎 𝑅𝑒́𝑣𝑒𝑠𝑧𝑜𝑣𝑎́
Nikolas Bernáth (1993) je multimediálny umelec a kurátor projektu VUNU Gallery. Vo svojej nepravidelnej tvorbe sa zaoberá mýtmi a paralelami medzi africkou diaspórou v Spojených štátoch amerických a rómskym etnikom na Slovensku. Výstava Good Boys Gone Black nadväzuje na predošlú výstavu s názvom Osadofuturizmus, realizovanú v perfirérnom centre EQO. Výstava je zároveň diplomovou prácou, ktorá zavŕši dlhoročné štúdium v Atelieri nových médií, pod vedením doc. Michala Murina na Fakulte umení v Košiciach.

Výstava potrvá do 11. júna
Nikolas Bernáth: Good Boys Gone Black

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik