Nitzer Ebb (UK): ZRUŠENÉ

Št 16. decembra 2021 / 20:00 - Št 16. decembra 2021 / 23:59 Predaj ukončený

Nitzer Ebb (UK): ZRUŠENÉ

Vzhľadom k aktuálnej situácii týkajúcej sa koronavírusu sa bude presúvať aj koncert Nitzer Ebb. S podrobnejšími informáciami vás budeme kontaktovať čoskoro!

Due to coronavirus situation will be Nitzer Ebb show rescheduled. We will inform you as soon as possible.

Ak ste pred rokmi mali radi elektronický zvuk Depeche Mode, no kapela sa vám zdala príliš romantická, riešenie existovalo. Volalo sa Nitzer Ebb.

V Anglicku začiatkom osemdesiatych rokov vznikli okrem iného dve pozoruhodné kapely. Depeche Mode a Nitzer Ebb. Obidve vydávali svoje albumy vo vydavateľstve Mute Records, obidve hrali hudbu postavenú na elektronike, piesne obidvoch možno počúvať, no dá sa na ne aj tancovať. Kým Depeche Mode už viac ako tridsať rokov – a stále veľmi dobre – hrajú svoju hudbu plnú melanchólie, romantiky a pátosu, Nitzer Ebb sú hudobne jednoduchší a oveľa tvrdší. Trio z anglického Essexu malo svoje vrcholné obdobie na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia. V rokoch 1987 až 1991 vydali štyri albumy, pričom sa za ten čas mierne posunuli od tvrdých basových bítov smerom k rockovej expresívnosti. Nitzer Ebb – milovaní a nenávidení, so skvelým imidžom, ktorému v časoch ich najväčšej slávy podľahli mnohí.

Nitzer Ebb – Murderous
Nitzer Ebb – Live in London
https://www.youtube.com/watch?v=qGd4gI8fC-U&t=2231s

Vstup: 24€ / 28€ / Veľká sála

Nitzer Ebb (UK): ZRUŠENÉ

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik