INSAJD LITRIČR vol.4 (DIVADLO BEZ DOMOVA)

Ut 21. septembra 2021 / 18:00 - Ut 21. septembra 2021 / 22:00 Predaj ukončený

INSAJD LITRIČR vol.4 (DIVADLO BEZ DOMOVA)

INSAJD LITRIČR je výsledkom spolupráce Tabačky Kulturfabrik a Tomáša Straku, ktorý v Tabačke vyspovedá ľudí, ktorí sú zodpovední za literárny život na Slovensku. Jeho hosťami budú vydavatelia, tvorcovia literárnych časopisov či kritici, no svoje zastúpenie budú mať i kníhkupci alebo ľudia, ktorí menia samotnú podobu literatúry. Budeme sa baviť o tom, čo všetko je dôležité zabezpečiť, vymyslieť či pripraviť, aby literatúra na Slovensku zostala živá.
 

Divadlo bez domova je unikátny projekt zastrešujúci autorské literárne divadlo a malé vydavateľstvo.

Jeho rodičia Uršula Kovalyk a Patrik Krebs v ňom prepojili umenie so sociálnou prácou a tak prinášajú inscenácie v ktorých hrajú ľudia bez domova rovnako ako herci s postihnutím a to bez najmenšieho problému, akoby bolo všetko v poriadku, pretože všetko v poriadku JE!

Za sebou majú desiatky projektov a stovky vystúpení po celej krajine. Ich publikum je rovnako pestré ako ich účinkujúci. Hrajú totiž pre všetkých od ženských väzenkýň po silne intelektuálne literárne publikum.

Posledný projekt Cirkus Šardam na Motívy Charmsovej hry, Cirkus Madraš upútal i v online priestore a priniesol i zaujímavé ohlasy kritiky.

Divadlo bez domova rovnako zastrešuje i všetky literárne diela Uršule Kovalyk. Tá najúspešnejšia Krasojazdkyňa to dotiahla i do desiatky súťaže ANASOFT Litera, čo bol na samizdatový paper-back pred ňou nevídaný úspech.

S Uršulou Kovalyk sa budeme baviť o divadle, časopise NOTA BENE, sociálnej práci ale aj o tom aké je to prežiť koronakrízu v karanténe s bezdomovcami

Diskusiu s hosťami bude viesť Tomáš Straka, ktorý sa okrem československej slam poetry zaoberá i divadelnými, filmovými a literárnymi recenziami či rozhovormi a diskusiami. Okrem osobností v našom priestore už spovedal aj aktivistov a umelcov ako Badiucao či Maria Peszek. V roku 2021 Vás pozýva do Tabačky Kulturfabrik na sériu diskusií INSAJD LITRIČR, v ktorých sa bude so svojimi hosťami rozprávať o sile umenia, ale aj o organizácii a problémoch kultúrneho života spojeného s knihami

Vstup: 3€ / Fabrik Space

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Mesto Košice.

INSAJD LITRIČR vol.4 (DIVADLO BEZ DOMOVA)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik