Nu Form Folk (NFF): Katarína Máliková (SK), Daniel Spaleniak (PL)

Pi 22. februára 2019 / 20:00 - Pi 22. februára 2019 / 23:59 Predaj ukončený

Nu Form Folk (NFF): Katarína Máliková (SK), Daniel Spaleniak (PL)
Katarína Máliková (solo)
Krehké a brilantné aranžmány pre sólo klavír, syntatizátory, looper a iné nástroje v sólo podaní Kataríny Málikovej prinesú nový, intímny, ale zato intenzívny zážitok z piesní kritikmi oceňovaného Pustvopolu. Na koncerte zaznejú aj nové skladby – Máliková ako vždy vsádza na prepracovanie materiálu, preto jej aranžmány znejú ako celistvé kompozície pre klavír a hlas. Sólo koncertmi sa jej splní sen, no neočakávajte jej typickú polohu a pripravte sa na niečo úplne nové. Nové piesne s kritickými textami a sprievodmi inšpirovanými klasickými skladateľmi sa prelínajú so syntetizátormi a beatmi evokujúcimi lo-fi reminiscencie na 80’s. Surové zvuky, navrstvené vokály, ale aj efemérne a citlivé plochy. Zabudnite na nevestu hôľ, Katarína prichádza znova s niečím novým a jej hybridný hudobný svet zaujme aj tentokrát.

Daniel Spaleniak (solo)

Poľská hudobná scéna sa bez toho, aby široká slovenská verejnosť o tom niečo tušila, stáva čím ďalej tým viac osobitou na báze kontaktu s najnovšími hudobnými trendmi vo svete. Príkladom je mladý poľský spevák, gitarista, skladateľ – Daniel Spaleniak. Poľahky by mohol vzbudzovať závisť. Niektoré jeho piesne totiž zazneli v amerických televíznych seriáloch. Pieseň Back Home v seriály Elementary, pieseň Dear love of mine v Ozark a dve skladby, Why a Night, v seriály The Path. Pritom Spaleniak  nie je žiadny starý skúsený skladateľ filmovej hudby a vo svojej diskografii má iba tri albumy – Dreamers (2014), Back Home (2015) a Life Is Somewhere Else (2018). (zdroj: newmodelradio)
Nu Form Folk (NFF): Katarína Máliková (SK), Daniel Spaleniak (PL)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik