Otvorenie výstavy: Skupina / Ladislav „Mirvis“ Mirvald – Nothing To Hear

Št 27. augusta 2020 / 19:00 - Št 27. augusta 2020 / 23:59

Otvorenie výstavy: Skupina / Ladislav „Mirvis“ Mirvald – Nothing To Hear

Ján Solčáni je študentom doktoranského štúdia a pedagógom na Fakulte výtvarných umění VUT v Brne a študentom experimentálneho ateliéru Class of Interpretation pri AVU v Prahe, je kurátorom kultúrneho priestoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média v Brne a kurátorom vydavateľstva Skupina. Vo svojich aktivitách a výskume sa sústreďuje na proces počúvania „listening“ a naladenia sa „tuning“ sa zvukový svet okolo nás ako fenoménu, cez ktorý je možné pochopiť a vnímať sociálne a ekologické mechanizmy utvárajúce našu sociálnu realitu.
….

Inštalácia NOTHING TO HEAR je založená na akustických vlastnostiach troch gotických kostolov na Gemeri – regióne v srdci Európy, ktorý bol v stredoveku významnou obchodnou a
kultúrna destináciou. Obdobie rozkvetu však ustúpilo a dnešok je pre Gemer skôr sociálnym aj ekonomickým marazmom. Objekty dávnych storočí však prežívajú, hoci
osamelé, bez adekvátneho záujmu. Imerzívna inštalácia pracuje so zvukovými a obrazovými záznamami z troch gotických chrámov spojených jednou cestou – Brdárka, Štítnik (oba v zozname Unesco) a Dobšiná.

 

Trvanie výstavy: 28.8. – 24.9.2020

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Otvorenie výstavy: Skupina / Ladislav „Mirvis“ Mirvald – Nothing To Hear

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik