Pavol Červeniak, Šimon Meszároš: 12 020 /(d)otvorený ateliér

Po 20. januára 2020 / 10:00 - St 29. januára 2020 / 23:59

Pavol Červeniak, Šimon Meszároš: 12 020 /(d)otvorený ateliér
Vo formáte (d)otvoreného ateliéru si pod (ne)vedením Pavla Červeniaka (BJ) a Šimona Meszárosa (KE) vyskúšame, či sa dá za týždeň prázdna galéria premeniť na plnohodnotnú výstavu s vernisážou, workshopy, performanciami a ktovie čím ešte.

Čím sa budeme zaoberať? Tématika názvu 12 020 vychádza z tézy Cerazeho Emiliana, že kalendár by sa mal posunúť minimálne o 10 000 rokov dozadu, aby sme mohli plne vnímať celú, tzv. Ľudskú éru, ktorá sa symbolicky datuje od nálezu prvého kamenného chrámu (Ghobekli Theppe, viac než 12 000 rokov pnl.). Nazeranie na svet ľudí z tejto perspektívy odkrýva mnoho tajomstiev našej minulosti, ktoré prebúdzajú zvedavosť a pokoru pred existenciou našich predkov. Takto „posunutý“ HUMAN ERA CALENDAR je manifestom vizionárstva, kritického myslenia a tvorivosti, preto túto tézu použijeme ako odrazový mostík.

Každý deň budeme pracovať s jedným vizuálnym prameňom, či už to budú jaskynné maľby, ukážky kretívneho procesu alebo ukážky zo súčasnej popkultúry. To aplikujeme na tvorivý brainstorming, kresbu, concept art, animáciu, projekciu, linoryt, výrobu súdobých totemov… Súčasťou 10dňového programu budú aj animačné workshopy, keďže časová os animátora je ideálny nástroj na pojednanie o časovej osi života ľudstva na tejto planéte.

A kto všetko tam bude? No predsa my. A takisto aj vy! Pozvaný je každý, kto nie je hulvát. Galéria s umelcami bude otvorená na dotvorenie každý deň od 10:00 do 18:00.

Tešíme sa na Nás! #ARTWILLFINDWAY
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Pavol Červeniak, Šimon Meszároš: 12 020 /(d)otvorený ateliér

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik