Peter Flemming: Spiderlogic, Influencing Loops, Sourbodies: vybraná dokumentácia a výskum 2010-2019

Pi 20. septembra 2019 / 19:00 - So 19. októbra 2019 / 23:59

Peter Flemming: Spiderlogic, Influencing Loops, Sourbodies: vybraná dokumentácia a výskum 2010-2019
Peter Flemming je umelec na plný úväzok, profesor na čiastočný úväzok a niekedy aj kurátor v Montreale, ktorý vystavuje a pracuje na medzinárodnej scéne. Medzi výskumné záujmy patrí architektúra ad hoc, intuitívna fyzika, neformálne inžinierstvo, neurómy, solárna energia, zber odpadu, sauny. Flemmingova práca zvažuje prírodné a technologické ekológie v projektoch špecifických pre danú lokalitu, ktoré sú riešené intuitívne a experimentálne.
Flemming je na celoročnej (2019) rezidencii v Québec ateliéri v Berlíne, ktorej výsledok bude zverejnený prostredníctvom výstavy v berlínskom Küntlerhaus Bethanien.
 

„Mojím hlavným cieľom je budovať systémy, ktorým úplne nerozumiem, s úmyslom pokúsiť sa im porozumieť. Technologické systémy na interpretáciu a formovanie textúry túžby v každodennom živote; prostriedok na racionálnu organizáciu sveta. Nemusí to byť potrebné pre systémy, ktoré iracionálne de-organizujú?“ Peter Flemming

 
Flemming mal výstavy okrem iného v Kanade, Francúzsku, Nórsku, Nemecku, Veľkej Británii / Anglicku, USA. Zúčastnil sa skupinových výstav v Holandsku, Poľsku, Kanade, Estónsku, Slovinsku, Taliansku, Portugalsku, Španielsku, Nórsku, Spojenom kráľovstve, Švédsku; a získal rezidencie v Montreale, Dale (Nórsko), Hudson NY a San Francisco (USA), Taipei (Taiwan), Praha (Česká republika), Ľubľana (Slovinsko), Wollongong (Austrália), Halifax (NS), São Luis (Portugalsko) a mnoho ďalších.
Desať rokov (2008 – 2018) bol Flemming členom správnej rady spoločnosti Oboro – Centrum pre umenie, súčasné praktiky a nové médiá (Montréal QC), a jeho viceprezident od roku 2013.
 
Flemming je tiež pedagóg a občasný kurátor. Vyučoval praktické semináre v oblasti digitálnej a technologickej kritiky a gramotnosti na medzinárodnej úrovni. Predtým, ako sa stal profesorom (na čiastočný úväzok) na katedre Concordia University / Studio Arts, Montréal QC, bol sessional inštruktorom (na plný úväzok) na Alberta College of Art & Design / Media Arts and Digital Technologies Department, Calgary AB and Instructor at the Univerzita NSCAD, Katedra mediálnych umení, Halifax NS.
 
Viac informácií o autorovi:
instagram: @gnimm555
twitter: @p_flemming
Peter Flemming: Spiderlogic, Influencing Loops, Sourbodies: vybraná dokumentácia a výskum 2010-2019

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik