Please The Trees & J

Št 21. januára 2016 / 20:00 - Št 21. januára 2016 / 23:59

Please The Trees & J

Please The Trees sú ako aktívna sopka – preteká z nich horúca láva, vlna horúceho hluku za vlnou, hľadajúca si cestu až z jamy pekelnej. Predchádza im povesť uhrančivosti ich živých vystúpení: pocit nepokoja, iba krátke čakanie na explóziu, intenzívny a oduševnený zvuk, ktorý vás dostane na kolená.
Skupina Please The Trees (v preklade Potešiť stromy) pôvodne vznikla v roku 2005 spojením post rockových, gitarových snílkov a liečiteľov Some Other Place a pesničkára Václava Havelku.
Please The Trees práve vydali štvrtý album ( / r |> vo vydavateľstve Starcastic Records. Platňu kapela nahrala s producentom Chrisom Koltayom v jeho štúdiu High Bias Recordins v Detorite počas 24 hodín a predstavia ho aj na svojom koncerte v Tabačke.
“Jéčko” je indie folkový písničkár z Prahy. Po detstve strávenom v zahraničí sa jeho životnou témou stal pocit domova a všetko, čo je s ním spojené. Spieva o cestovaní, sťahovaní, o priateľoch, spomienkach i plánoch. Vydal dve EP a split s americkým duom Hey!Rabbit. Počas posledných dvoch rokov odohral množstvo koncertov v ČR aj v zahraničí vrátane Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie, Poľska či Rumunska. V roku 2015 absolvoval svoje prvé americké turné 8 koncertov prevažne po stredozápade. J je veľkým fanúšikom etiky DIY, čo ho viedlo k založeniu vlastnného labelu (Black Pear Label) a usporiadania bytového turné zahrňujúceho asi 25 koncertov. Od leta 2014 ho naživo doprevádza kapela pomenovaná po jeho druhom EP – Cold Cold Nights. Medzi svoje najsilnejšie vplyvy radí Neutral Milk Hotel, Justina Vernona či Noah and the Whale.

Please The Trees & J

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik