Pohybová inštalácia: INNER SPACES

Št 26. augusta 2021 / 19:20 - Št 26. augusta 2021 / 23:59

Pohybová inštalácia: INNER SPACES

INNER SPACES
Pohybová inštalácia na pomedzí súčasného tanca a nového cirkusu
Ariadna Vendelová (SK)
Vstup: voľný

www.movefest.sk

Pohybová inštalácia tela v priestoroch pôvodných kasárenských kovových schodísk Tabačky Kulturfabrik. Skúmajúc myšlienku akrobatky a pohybovej umelkyne Andrean Leclerc, v znení: „Akrobatické telo vníma priestor bez predsudkov, tzv. demokraticky“, má tento tvorivý výskum a práca s každodenne funkčne využívaným objektom za cieľ konfrontovať spôsoby, akými interagujeme s priestorom okolo nás, kde práve myseľ a telo akrobatov poníma tieto priestory odlišne, s tendenciou neustále ich transformovať na tanečno-akrobatické náčinia, na scénické priestory s kreatívnym presahom.

Zámerom projektu je priniesť pohybové umenie bližšie k ľuďom, a to nie len v pandemickej dobe z pozície vzťahu performer vs. divák, ale poukázať na možnosť slobodnejšieho a tvorivejšieho vnímania priestorov okolo nás.

Podujatie je súčasťou festivalu Move Fest Košice. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podporilo ho aj Mesto Košice a Creative Industry Košice.

Pohybová inštalácia: INNER SPACES

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik