Pre Gaiu

Ne 22. apríla 2018 / 19:00 - Ne 22. apríla 2018 / 23:59 Predaj ukončený

Pre Gaiu

Predstavenie dvoch skúsených improvizátorov – slovenskej tanečnice Zuny Vesan Kozánkovej a slovenského hudobníka a multiinštrumentalistu Maoka.

Téma Zeme je do predstavenia vnášaná cez pohybový materiál, hudobnú improvizáciu, výber nástrojov a vizuálnu stránku, tak interpreti vyjadrili svoj vzťah k prírode, a podnietili k citlivejšiemu vnímaniu človeka v jeho hľadaní si miesta a úlohy v živote na tejto planéte. Predstavenie je prepojené aj s improvizáciou známeho slovenského svetelného dizajnéra Janka Čiefa.

Tanec: Zuna Vesan
Hudba: Maok
Fotografie: Boris Versegy, Zuna Vesan
Svetlá: Ján Čief

Ďalším rozmerom predstavenia Pre Gaiu je ukázať, že aj improvizované predstavenie dokáže vyjadrovať konkrétne témy a postoje umelcov. Dnes už úspešné predstavenie svojou univerzálnosťou oslovuje široké obecenstvo a napriek tomu, že vychádza z európskej kultúry, je schopné zarezonovať aj v kontexte iných tradícií a kultúr.

Pre Gaiu bolo jedným z najúspešnejších predstavení na festivale Beijing International Dance Festival NEW v Číne (Peking, Xi´an).

Pre Gaiu

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik