Premiéra: Vagína monológy

St 16. februára 2022 / 20:00 - St 16. februára 2022 / 21:00 Predaj ukončený

Premiéra: Vagína monológy

„Pravdepodobne najdôležitejšia hra politického divadla za posledné desaťročie…“
– The New York Times –

V spolupráci s o.z. PORT sme pre vás s odvážnymi ženami a dievčatami, ktorým nie je téma násilia a boja proti nemu ľahostajná, pripravili verejné čítanie textov Eve Ensler.

Kniha tejto americkej spisovateľky, aktivistky a autorky divadelných hier Eve Ensler, prináša autentické výpovede žien poskytujúce svedectvo o sexe a ženskej sexualite. Text, ktorý bol v čase svojho vzniku označovaný ako biblia pre novú generáciu inšpiroval vznik dynamického hnutia V-DAY https://www.vday.org/about-v-day, ktorého cieľom je skoncovať s násilím na ženách a dievčatách.

Ak chcete podporiť myšlienku boja proti tomuto násiliu a zároveň zažiť príjemný večer plný (nielen) ženských tém, ste na premiére vítaní. Predstavenie má benefičný charakter a kúpou vstupenky podporíte aktivity organizácie sídliacej v Košičkom kraji, venujúcej sa agende spojenej s ochranov ľudských práv žien, feminizmu a rodovej rovnosti.

Iniciatíva o.z. PORT bola v roku 2022 podporená Slovensko-českým ženským fondom. Realizácia premiéry v rámci programu Tabačky Kulturfabrik bola podporená Fondom na podporu umenia.

Vstup: 6€ predpredaj / 8€ na mieste / Veľká sála

Premiéra: Vagína monológy

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik