Premietanec

Ne 27. mája 2018 / 19:00 - Ne 27. mája 2018 / 23:59 Predaj ukončený

Premietanec

Premietanie tanečných filmov v rámci festivalu MOVE FEST KOŠICE 2018 – festival súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla.

Krátkometrážne tanečné filmy z medzinárodnej a slovenskej produkcie. Okrem filmových projekcií tento formát ponúkne prednášku a diskusiu o tanečnom filme s tanečníčkou a choreografkou Zuzanou Burianovou.
Cieľom je priblížiť divákom a filmovým fanúšikom doposiaľ nie veľmi známy filmový žáner. Tanečný film to nie je dokumentárny film (profil umelca, či tanečných skupín), ani záznam zo živých tanečných predstavení, ale tanečné umelecké dielo vytvorené výlučne pre objektív kamery.

Filmová dramaturgia a moderovanie: Zuzana Burianová

Zuzana Burianová je choreografka a tanečnica žijúca a pôsobiaca momentálne v Žiline , kde sa snaží „infikovať“ ľudí okolo seba tanečným umením na javisku alebo na filmovom plátne. “ Hľadám ľudí, tanečníkov/ netanečníkov, s ktorými môžem zdieľať fascináciu z pohybu a mysle a vymieňať si skúsenosti. Všetky moje štúdia tanca ma len naučili vidieť, skutočný poklad a miesto objavov je v každom tele. “ Zuzana je absolventkou tanečného umenia na VŠMU v Bratislave , choreografie súčasného tanca na Concordia University v Montreale a University of Stavanger a popri javiskovej tvorbe sa venuje aj filmovej , tanečnej produkcii.

Vstupenka zahŕňa voľný vstup na sprievodné podujatie festivalu: SHAKE IT OFF.

Premietanec

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik