PST: Jumika

Ne 23. mája 2021 / 16:00 - Ne 23. mája 2021 / 20:00 Predaj ukončený

PST: Jumika

Rodinné tanečné predstavenie ideálne ako prvý dotyk dieťaťa s divadlom a tancom.

Reprízu predstavenia podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. 

“Jumika je tajomná bytosť, ktorá ma spája s domovom od ktorého som vzdialená. Je prírodou, láskou, dňom i nocou. Bohyňa, ktorá je všetkým a cíti všetko. Svety sa schovávajú v jej šatách.”

Predstavenie na ktorom nie je detský divák odsúdený do úlohy anonymného pozorovateľa v tme, ale môže sa stať súčasťou tajomného sveta, ktorý pred ním Jumika odkrýva.

Produkcia: PST-Priestor Súčasného Tanca; autorka a performerka: Katarína Rampáčková; kostým: Clara Ros a Berta Ros; hudba: Stroon; svetelný dizajn: Róbert Farkaš; foto: Orsi Varga

Dĺžka trvania: 45 min

Teaser k predstaveniu: https://vimeo.com/313269689

Vstupné pre verejnosť: 3 eurá, deti do 3 rokov zdarma

Priestor Súčasného Tanca, Košice sme iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizujeme festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkujeme vlastné tanečné predstavenia. Pripravujeme pravidelné a nepravidelné odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvárame tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapájame sa do medzinárodných projektov. Dlhodobým cieľom nášho občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina.

PST: Jumika

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik