PST: Jumika-tanečné predstavenie pre deti

So 22. februára 2020 / 11:00 - So 22. februára 2020 / 15:00

PST: Jumika-tanečné predstavenie pre deti
Rodinné tanečné predstavenie ideálne ako prvý dotyk dieťaťa s divadlom a tancom.
“Jumika je tajomná bytosť, ktorá ma spája s domovom od ktorého som vzdialená. Je mojím spojením so slovanskými koreňmi; je prírodou, láskou, dňom i nocou. Bohyňa, ktorá je všetkým a cíti všetko. Svety sa schovávajú v jej šatách.”
Predstavenie na ktorom nie je detský divák odsúdený do úlohy anonymného pozorovateľa v tme, ale môže sa stať súčasťou tajomného sveta, ktorý pred ním Jumika odkrýva.
Produkcia: PST-Priestor Súčasného Tanca; autorka a performerka: Katarína Rampáčková; kostým: Clara a Berta Ros; hudba: Stroon; svetelný dizajn: Róbert Farkaš; foto: Orsi Varga
Dĺžka trvania: 45 min 
Teaser k predstaveniu: https://vimeo.com/313269689 
Vstupné pre verejnosť: 3 eurá, deti do 3 rokov zdarma
Predstavenie sa odohrá v rámci projektu „Tancom tvorím seba a svet“ pre deti a ich rodičov zo sociálneho zariadenia Dorka – centrum pre obnovu rodiny v Košiciach. Projekt naväzuje na rozvojové programy centra Dorka, ktorých cieľom je zmysluplné trávenie voľného času detí zo sociálne znevýhodneného málo podnetného prostredia ako nástroj na prevenciu negatívnych javov. Cieľom realizátora projektu, PST-Priestor Súčasného Tanca, je ukázať iný rozmer súčasného tanca. Tanečné umenie ako nástroj, prostredníctvom ktorého sa účastníci učia vnímať, tvoriť, komunikovať a byť tolerantní.
Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Hodina deťom.
Predstavenie je sprístupnené aj širokej verejnosti.
PST-Priestor Súčasného Tanca sme iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizujeme festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkujeme vlastné tanečné predstavenia. Pripravujeme pravidelné a nepravidelné odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvárame tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapájame sa do medzinárodných projektov. Dlhodobým cieľom nášho občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina.
Vstup: 3€ / BlackBox
PST: Jumika-tanečné predstavenie pre deti

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik