Queer café: Teplí ako lovná zver? (dokument)

Po 25. júla 2016 / 20:00 - Po 25. júla 2016 / 23:59

Queer café: Teplí ako lovná zver? (dokument)

Keď sa ruský prezident Vladimír Putin v júni 2013 rozhodol zakázať a kriminalizovať „propagandu teplého životného štýlu“, urobil tak z ruskej LGBT komunity nepriateľa štátu. Už aj tak spoločensky veľmi stigmatizovaná komunita ľudí na hranici prijateľnosti spoločnosti sa tak ocitla otvorene na hľadáčiku extrémistických skupín. Legislatívne zmeny takto spôsobili, že homofóbia v Rusku nie je len akceptovaná, ale dokonca podporovaná. Nárast homofóbnych útokov na LGBT ľudí, ktoré nasledovali, tento fakt len potvrdil. Hlavným cieľom zákona, ktorý zakazuje akékoľvek verejné znázorňovanie homosexuality, je zaistiť, aby mladiství nemali pocit, že byť teplým je niečo normálne. Byť mladým a teplým preto v Putinovom Rusku vedie nielen k ostrakizovaniu ale zároveň odrezáva mladých LGBT ľudí od hocijakej legálnej siete oficiálnej podpory.

V dokumentoch sa pozrieme na životy LGBT ľudí a situáciu, ktorej čelia po týchto zmenách v legislatíve nielen v Rusku ale aj iných štátoch Európy.

Young and Gay in Putin’s Russia (USA, 2014)
Hunted (GB, 2014)
slovenské titulky

Queer café: Teplí ako lovná zver? (dokument)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik