Rozhovory o nežnej

Ut 17. novembra 2020 / 19:00 - Ut 17. novembra 2020 / 23:59

Rozhovory o nežnej

Pozývame vás zaspomínať si na nežnú revolúciu a spolu s osobnosťami, ktoré pri tom boli zreflektovať posledných 31 rokov, ktoré sme prežili v slobodnej a demokratickej krajine.

Hostia: Michael Kocáb, Pavel Šťastný

Moderátor: Tomáš Straka

Michael Kocáb je český skladateľ a hudobník, frontman legendárnej kapely Pražský Výběr. V novembri 1989 spoluzakladal Občianske fórum a stal sa jedným z jeho popredných predstaviteľov. Bol poslancom Federálneho zhromaždenia ČSFR a ako predseda parlamentnej komisie pre dohľad na odsun Strednej skupiny sovietskych vojsk v Československu sa významne zasadil o odchod sovietskych vojsk. Pôsobil ako poradca a spolupracovník prezidenta Václava Havla a v rokoch 2009 – 2010 sa stal ministrom pre ľudské práva a národnostné menšiny Českej republiky.

Pavel Šťastný je český dizajnér, typograf a výtvarník. Vytvoril logo občianskeho fóra, ktoré sa stalo symbolom nežnej revolúcie. Pôsobil ako kurátor, získal mnohé ocenenia za dizajn, film a televízne relácie. Je majiteľom dizajnovej firmy a vytvoril mnoho slávnych vizuálov pre veľké firmy, napríklad DATART či Seznam.cz

Tomáš Straka je košický básnik, spisovateľ a aktivista. Je zakladateľom slovenskej Slam Poetry. Okrem exhibícií organizuje i Majstrovstvá Slovenska v Slam Poetry a česko-slovenskú tour PANSLAM. Je spoluautorom scenárov k česko-slovenským literárno-divadelným projektom Kvílení 2.19, Slam otřesu, ESTABLISHMENT. Publikuje v mnohých českých a slovenských médiách.

Projekt FABRIK SPACE – otvorená zóna pre komunity a občiansku participáciu je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou

Rozhovory o nežnej

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik