SAFEonLINE 2021

Št 12. mája 2022 / 18:00 - Št 12. mája 2022 / 22:00

SAFEonLINE 2021

V spolupráci s organizáciou EURid uvádzame vernisáž víťazných prác druhého ročníka medzinárodnej súťaže SAFEonLINE 2021. Nezisková organizácia EURid sa programovo venuje témam digitálnej gramotnosti, dôvery a bezpečnosti v online prostredí a svojimi aktivitami podporuje rozvoj technologických zručností všetkých vekových kategórií.

Cieľom súťaže je SAFEonLINE aktivizovať mladých umelcov a posktynúť im priestor pre reakciu na tému, ktorá je súčasťou ich každodenného života. Prostredie nových technológií je pre mladú generáciu hlavnou platformou na sebavyjadrenie a socializáciu. Deti a dospievajúci využívajú výhody webu, ale zároveň môžu podceňovať jeho riziká a nebezpečenstvá.

V roku 2021 sa do súťaže zapojili študenti umeleckých stredných škôl z Českej republiky, Bulharska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Slovenska a ich úlohou bolo vytvoriť dielo, ktoré bude komunikovať akýkoľvek aspekt kybernetickej a internetovej bezpečnosti. Prihlásené práce hodnotila medzinárodná porota v zložení Andrea Szabó (HU), Peter Javorík (SK), Patrycja Longawa (PL).

Do prvej desiatky prác, ktoré prostredníctvom umenia upozorňujú na potrebu venovať pozornosť bezpečnostným výzvam moderného digitálneho sveta, sa opätovne dostali aj práce študentiek a študenta košickej Školy umeleckého priemyslu.

Trvanie výstavy: 12.5. – 30.6.

Viac informácií: https://eurid.eu/en/artcompetition/

Vstup: voľný

SAFEonLINE 2021

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik