Samuel Velebný: Maľba v architektúre po roku 1989

Po 20. júna 2022 / 19:00 - Po 20. júna 2022 / 20:30

Samuel Velebný: Maľba v architektúre po roku 1989

V čom sa líšia muraly spred roku 1989 od tých neskorších? Aký bol nástup a vývoj fenoménu street art festivalov? Viete, že na Slovensku je jedno mesto, ktoré má mestského kurátora dohliadajúceho na vznik nových malieb? Robia sa na Slovensku – podobne ako v architektúre – súťaže na výber maliarskych riešení pre stavby? Koľko muralov už skončilo pod polystyrénom? V ktorých kostoloch sa dá stretnúť s kvalitným súčasným umením?

Galéria Tabačka v rámci off-programu k novému cyklu muralov na vonkajšej stene galérie (ktorý začal muralom Miriamy Kardošovej “Imagine Bending” v apríli 2022) pozýva na prednášku Samuela Velebného, ktorý predstaví výsledky svojho dlhodobého výskumu na tému Maľba v architektúre po roku 1989. 

Prostredníctvom konkrétnych príbehov, ale aj teoretických poznatkov objasní fungovanie odvetvia, ktoré dlhodobo balansuje na hrane profesionálneho a amatérskeho, legálneho a nelegálneho, umeleckého a umeleckého.

Samuel Velebný (1990) pôsobí ako výtvarný umelec, kurátor a teoretik, od roku 2021 aj ako denný doktorand na Fakulte Umení v Košiciach. Maľbe v architektúre sa venuje aj autorsky, v rámci umeleckej dvojice Feher & Velebný. Od roku 2020 pripravuje program Galérie Tabačka.

Vstup: voľný / Kino Tabačka

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Samuel Velebný: Maľba v architektúre po roku 1989

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik