Net neutrality

Št 24. októbra 2019 / 17:00 - So 26. októbra 2019 / 23:59

Net neutrality
Umelecký kolektív Singularité(s)/Tech
Zažite 4-minútový experiment s virtuálnou realitou o neutralite siete a digitálnej slobode.
Tabačka Kulturfabrik > Bar/Bistro 
23.10.2019, 19-21 h., 24- 28.10 2019, 11-19 h.
Singularité(s)/Tech (Léa Rogliano a Christophe Boucher) je kolektív interdisciplinárnych umelcov, ktorého tvorba je zameraná na podporu digitálnych slobôd a zdôrazňovanie zmien – spoločenských, politických, ekonomických -, ktoré so sebou prinášajú digitálne technológie. Nechcú využívať virtuálnu realitu na poukázanie potenciálu nástroja, ale sprostredkovať svoje nápady a svoje svety.
Boli zdesení rozhodnutím USA (prijatým v decembri 2017) o zrušení neutrality siete, a preto sa rozhodli konať a vytvorili toto rozhranie: politickú úctu. Stretli sa so združeniami brániacimi digitálne slobody a vďaka tomu sa sieťová Neutralita predstavovala v aktivite. Skúsenosti 14.12.2017 sú nedokončené práce, ktoré sa aktualizujú na každej výstave.
V rámci tejto skúsenosti s VR sa návštevník ocitne na námestí v Bruseli neďaleko Európskeho parlamentu. Sedí na trávniku. Je čas obeda. V topánkach aktivistu v oblasti digitálnej slobody prežíva návštevník zlý deň: Čistá neutralita v USA bola zrušená … Návštevník sleduje myšlienky a potulky charakteru. Krok za krokom prechádza časmi a scénami od nočného klubu New Age po choreografiu sledovacích robotov.
“Chceme zostať slobodný, v prípade potreby nepravdiví, nekonvenční. Chceme vytvárať mosty medzi umeleckým, asociatívnym a súkromným svetom. Chceme osloviť tých, ktorí rovnako ako my, bez ohľadu na svoje odvetvie činnosti, chcú humanistickým spôsobom využívať nové technológie, vytvárať väzby a zdieľať nové hospodárstvo založené skôr na hojnosti, ako na nedostatku. Veríme v kolektívnu inteligenciu, prierezovú spoluprácu a spoluprácu. Veríme, že existujú alternatívy.” Singularité(s)/Tech
Vstup: voľný / Bistro Tabačka

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Supported using public funding by Slovak Arts Council.
Net neutrality

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik