Škola psychológie

Št 17. januára 2019 / 18:00 - Št 17. januára 2019 / 22:00

Škola psychológie
Od nového roka sme pre vás pripravili nový cyklus rozvojových prednášok na rôzne psychologické témy. Priznajme si, že zvykneme byť odborníkmi na všeličo možné, akurát byť kompetentným vo svojom vlastnom živote nám niekedy nejde. A je to pochopiteľné, veď kto nás už kedy učil ako efektívne komunikovať alebo ako naložiť so stresom, keď nás začne valcovať. Keď sa už ocitneme v kritickej situácii, o ktorej sme prinajlepšom niečo počuli, zistíme, že nevieme , čo s ňou. Nikto sa nás predtým neopýta, či sme na ňu pripravení. Najdôležitejšie informácie sú totižto tie, ktoré urobia náš život kvalitnejším a spokojnejším pre nás aj pre druhých. Naším úmyslom je priniesť vám práve túto ich podobu.

1. prednáška: AKO SI VYKOMUNIKOVAŤ DOBRÉ VZŤAHY

Na úvodnej prednáške sa budeme venovať téme „Ako si vykomunikovať dobré vzťahy“. Áno, dobrá komunikácia prináša dobré vzťahy. Čo to ale znamená dobre komunikovať? Dorozumievacím vzorcom sa učíme najmä od našich rodičov a v dospelosti ich kvalitu vnímame v podobe ne/komfortu, ktorý zažívame, keď sme s ľuďmi. Dobrou správou je, že sa nemusíme zmieriť s tým, že ak sme nespokojní s tým ako to máme, musí to byť navždy. Je to zručnosť ako každá iná. Rozvíjať a vylaďovať si našu osobnosť tak ako si prajeme, môžeme po celý život. Je to možné najmä vďaka schopnosti nášho mozgu, ktorá sa volá neuroplasticita. Ak ju využijeme, môžeme upokojiť alebo oživiť vzťahy v práci, s priateľmi alebo s našimi najbližšími. Keď sa už raz naučíme ako to funguje, budeme túto schopnosť používať prirodzene a ľahko vo všetkých prostrediach. Okrem toho, aj výskumy potvrdzujú, že cesta ku šťastiu vedie cez dobré vzťahy. O dôvod viac, prečo by čas, ktorý tomu venujeme, nemusel byť celkom márny.

Dobrovoľné vstupné / Fabricafe
Škola psychológie

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik