Škvíry & Spoje

Pi 08. marca 2019 / 20:00 - Pi 08. marca 2019 / 23:59

Škvíry & Spoje
“Kvartet Škvíry & Spoje tvoria dve oddelené duá – Škvíry sú gitarista Michal Matejka (Ankramu, Pražský improvizační orchestr a) a Petr Vrba (Poisonous frequencies, Pražský improvizačný orchestr)  experimentujúci s dychovými nástrojmi a objektami; Spoje tvoria vibrafonista Dalibor Kocian (Stroon, Cluster ensemble) a bubeník Jozef Krupa (Ankramu, …). Základným tvorivým prostriedkom výsledného kvarteta je kolektívna improvizácia, v ktorej hráči síce uplatňujú aj svoje nemalé skúsenosti s takzvanými rozšírenými technikami hry na svoje nástroje, avšak pri výstavbe každého svojho celku sa neboja ani viac štandardizovaných štýlových idiómov či napríklad pravidelných až repetitívnych rytmických štruktúr. Hráčske skúsenosti a výrazové prostriedky spoločne so zohranosťou tejto štvorice zabezpečuje, že nejde v žiadnom prípade o cestu späť. So všetkým sa tu počíta ako s rovnocennými prvkami jednej osobitej sémantickej hry, a to hry modernej a veľmi zábavnej.”
 
Jan Faix, His Voice

„Extenzívne, resp. rozšírené techniky hry na hudobné nástroje (a ich využitie v improvizovanej hudbe)“. 

Extenzívne techniky (Extended techniques) hry na hudobné nástroje patria k zaužívanému vybaveniu hráčov experimentálnej, alebo improvizovanej hudby niekoľkych posledných dekád. Prinášajú zaujimavú, nie len zvukovú, ale aj vizuálnu nadstavbu do živej hudby. Su jedným z elementov súčasnej hudby, vďaka ktorým ona sama napreduje. Obsahom prednášky budú praktické ukážky ako hrať na tradičné nástroje inak.

Dobrovoľné vstupné / Fabricafe

Škvíry & Spoje

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik