Slim Cessna’s Auto Club

Ut 12. júna 2018 / 20:30 - Ut 12. júna 2018 / 23:59 Predaj ukončený

Slim Cessna’s Auto Club

„Roky bol Auto Club najlepšou kapelou v Denvere. Do pekla, veď oni sú možno aj najlepšou kapelou Ameriky!“

Začíname citátom z amerického magazínu Gadfly. Môže znieť prehnane, tak, ako to pri subjektívnej žurnalistike často býva, no stačí si pozrieť pár koncertných videí Slim Cessna’s Auto Club a je jasné, že niečo také sa nevidí každý deň. Samozrejme, aj ich albumy sú super a oplatí sa ich pustiť, ale zdá sa, že naživo to je celkom iná enegická nálož.

Autoklub Slima Cessnu vznikol počiatkom deväťdesiatych rokov v americkom Denveri. Slim hral kedysi v The Denver Gentlemen, kde sa stretol aj s členmi 16 Horsepower, kapely, ktorá svetu priniesla apokalyptického pesničkára Woven Hand. To značne preddefinovalo zvuk, s ktorým Slim vyrazil do sveta. Je to trochu country, trochu punk a rock ‘n’ roll, Americana, je to trochu temné, má to nádych rockabilly aj gospelu, nechýba banjo, ale aj štandardné nástroje a Slimov rozprávačský tón.

Banda bradatých pánov v klobúkoch často navštevuje témy náboženstva, konca sveta, násilia, alkoholu. Doslova American Dream. „V podstate len rozprávame príbehy a ich malé čiastočky vychádzajú z histórií ľudí, ktorí sa ocitli vo veľmi temnom mieste hľadajúc vykúpenie. Aspoň tak to vidím ja,“ definoval svoju hudbu Cessna v rozhovore pre Music She Blogg.

Slim Cessna’s Auto Club

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik