SLOBODA POHYBU – umelecká inštalácia a diskusia

Po 06. mája 2019 / 17:30 - Po 06. mája 2019 / 21:30

SLOBODA POHYBU – umelecká inštalácia a diskusia
Ľudia smerujú do Európy z rôznych dôvodov. Niektorí utekajú pred prenasledovaním alebo vojnou, iní pred pretrvávajúcou chudobou alebo stále sa zhoršujúcimi enviromentálnymi podmienkami. Dúfajú, že ich v Európe čaká bezpečnejšia a svetlejšia budúcnosť. Do dnešného dňa však neboli pre ľudí na úteku vytvorené bezpečné cesty do Európy. Mnohí ľudia sú tak nútení vydať sa na nebezpečnú cestu Stredozemným morom. 

Umelec Adam Engler sa rozhodol zoznam s menami a príčinami úmrtí 33 305 ľudí, ktorí od roku 1993 doteraz zahynuli pri pokuse o útek do Európy, preložiť do slovenského jazyka a preniesť ich mená do verejného priestoru.
Adam o diele:

„Dávam tak možnosť pri kontakte s mnou osadenou verejnou intervenciou, pre vznik mentálneho priestoru, pre úvahu nad vážením si svojej slobody pohybu a úvahu nad slobodou pohybu iných. Ide tak o tvorbu, so zámerným vytváraním vzťahov medzi autorovým a divákovým vedomím a význam diela sa rodí v dialógu diela s divákom. Interakcia s dielom je jeho významnou charakteristikou.“

Program:
17:30 – 18:00 umelecká inštalácia a premietanie
18:00 – 19:00 diskusia na tému Sloboda pohybu, Európske politiky a ich dôsledky

SLOBODA POHYBU – umelecká inštalácia a diskusia

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik