Smrť Antigony: Rezidenčný pobyt: PORT o.z.

So 12. októbra 2019 / 10:00 - St 16. októbra 2019 / 23:59

Smrť Antigony: Rezidenčný pobyt: PORT o.z.
Zámerom rezidenčného pobytu je finalizovať práce na tvorbe autorskej inscenácie ktorá spája divadlo, dokumentaristický prístup a občiansky aktivizmus. Tvorcovia hovoria o inscenácii pri ktorej nejde len o umelecké vyjadrenie, ale aj o komunitu, ktorej príbehy sú podstatnou súčasťou odkazu pre divákov.
Na motívy Sofoklovej Antigony kreujú inscenáciu, ktorá využije metaforu Antigony ako nositeľky občianskeho aktivizmu a bude skúmať postavenie človeka v komunite, ktorá ho chráni a zároveň likviduje.
Účastníkmi rezidencie je tvorivá dvojica, ktorej členovia majú za sebou viacero rôznorodých a samostatných aktív v oblasti umeleckej tvorby. Vznik inscenácie “Smrť Antigony” je ich prvou spoločnou spoluprácou. Impulzom pre samostatný divadelný projekt je snaha o vytvorenie nového priestoru pre profesionálny rozvoj.
Zuzana Psotková je herečka, divadelníčka, lektorka a projektová manažérka. Profesionálne sa venuje divadlu od roku 1997. Impulzom pre samostatný divadelný projekt mimo zabehaných štruktúr je snaha o vytvorenie nového priestoru pre profesionálny rozvoj a realizácia nového prístupu k tvorbe.
Marko Popović je filmový a TV režisér a producent, filmový dramaturg a produkčný kultúrnych podujatí. Vyštudoval filmovú réžiu na pražskej FAMU a belehradskej Fakulte Dramatických Umení, v priebehu rokov režíroval viacero dokumentárnych filmov, TV relácií, hraných projektov a divadelných inscenácií.
Rezidencia je organizovaná v spolupráci s občianskym združením PORT. Jej realizáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Smrť Antigony: Rezidenčný pobyt: PORT o.z.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik