Sóley (IS) + Tante Elze (SK)

Ut 22. októbra 2019 / 20:00 - Ut 22. októbra 2019 / 23:59 Predaj ukončený

Sóley (IS) + Tante Elze (SK)
Islandská speváčka a multiinštrumentalistka Sóley prichádza do Košíc v rámci európskeho turné.  Už jej debutový album We sink z roku 2011 vyvolal medzinárodný ohlas. Príjemné indie folkové až popové skladby sama speváčka popisuje ako „zasnené, surealistické, žijúce vo vlastnom svete“. Nasledujúca nahrávka Ask the Deep potvrdila jej talent a nevšedný prístup k tajomne temnej hudbe. Jej tretia nahrávka je optimistickejšia a slnečnejšia, no stále v nej nechýba magické čaro Islandu. „Jej piesne sú na obežnej dráhe vrodeného zmyslu pre krásu,“ napísal o bývalej členke známej kapely Seabear rešpektovaný hudobný portál Consequence of Sound.

https://www.facebook.com/soleysoleysoley/
https://www.youtube.com/watch?v=ZrCnSkePzsw
https://www.youtube.com/watch?v=boKo7yLyDn8

Tante Elze (SK)
Zasnený klavír, vrstvený vokál a šikovná hra so zvukmi, elektrickou gitarou a bítmi vytvárajú silný celok s každodenno-vesmírnou atmosférou.  Pesničky sú pre Tante Elze zachytením momentov, kedy ich fascinuje pomalá každodennosť a všednosť vo veciach okolo nás, v prírode, vo vzťahoch, slovenský rozbitý asfalt a iné hmotné aj nehmotné formy existencie.Svoju debutovú nahrávku nazývajú aj popom pre súkromné slávnostné momenty. Jej potenciál sa však po každom ďalšom vypočutí geometricky zväčšuje. 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Supported using public funding by Slovak Arts Council
Sóley (IS) + Tante Elze (SK)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik