Soundfabrik residency: Greg Fox, Miro Tóth, Boris Sirka

Št 16. apríla 2020 / 21:00 - Št 16. apríla 2020 / 23:59 Kúpiť Soundfabrik residency: Greg Fox, Miro Tóth, Boris Sirka Kúpiť lístky

Soundfabrik residency: Greg Fox, Miro Tóth, Boris Sirka
Soundfabrik residency je prvou hudobnou rezidenciou v rámci formátu Soundfabrik, ktorý sa venuje experimentálne tvorbe. 

Greg Fox (NYC, RVNG Intl., USA)
Newyorský bubeník Greg Fox je medzinárodné uznávaným hudobníkom, multiinštrumentalistom a učiteľom. Patrí medzi najambicióznejších a najdobrodružnejších bubeníkov svojej doby. Vo svojej bohatej kariére hrával v kapelách ako Liturgy, ZS, Benom Frostom a v projektoch ako Guardian Alien. V roku 2011 získal ocenenie “Best Drummer in NYC” od Village Voice. Vo voľnom čase vyučuje hru na bicie a venuje sa projektom od jazzu až po metal.
Greg Fox – Earth Center Possessing Stream | LIVE | Red Bull Music

Miro Tóth (SK)
Skladateľ a saxofonista narodený v Bratislave (1981). Špecializuje sa na súčasnú, improvizovanú, filmovú alebo elektroakustickú kompozíciu.
V súčasnosti je doktorantom na HAMU v Prahe u Michala Rataja. Magisterské štúdium v skladbe ukončil na VŠMU v Bratislave u Vladimíra Godára.
Do tretieho roka štúdia študoval u Jevgenija Iršaia. Kompozičné začiatky absolvoval u Ilju Zeljenku. Rovnako je absolvent hudobnej vedy na Univerzite Komenského v Bratislave.
 
Je autorom jednoaktovej opery Záhada tyče, Zázračná masážna tyč pre úradnikov vo verejných inštitúciach a troch video opier – Zuz za zub, Oko za oko a Tyč a nedokončenej opery Outpark. Jeho skladbu The quartet of Tentacles Reaching Out odohral Kronos Quartet. Napísal Teóriu absolútneho smútku pre soprán a orchester, kabaretnú suitu BallOnAir, desaťčasťové Requiem za mafiána pre a capella zbor a kontratenoristu, komorný klavírny koncert, skladby pre komorný ansámbel, množstvo elektroakustických skladieb, ako aj skladieb pre menšie obsadenia, sólistov, tak aj jednotlivých skladieb pre autorské zoskupenia ako Dunkeltherapie alebo Funeral Marching Band.

Ako saxofonista sa zameriava na voľne improvizovanú hudbu alebo hudbu s presahmi do grafických partitúr alebo otvorených diel. Interpretoval súčasné skladby na festivaloch ako Pražské jaro (2017) alebo ako sólista hral s Pražskou komorní filharmonii skladby Jana Trojana (2017, 2018).

Popri kompozičnej práci sa aktívne venuje improvizovanej hudbe v stredoeurópskom kontexte. Ako saxofonista je súčasťou alebo vytvára rôzne formácie v Krakove, Prahe, Viedni, Bratislave, Košiciach alebo v Budapešti.
Ako organizátor podujatí momentálne dramaturgicky vytvára Kompozičné laboratórium alebo je autorom námetu o cykle dokumentárnych filmov o slovenských skladateľoch – Hudobníci, na ktorom pracuje dodnes od roku 2013.
Boris Sirka (SK)
Boris Sirka je maliar a hudobník. Patrí do silnej generácie niekdajších študentov košickej Fakulty umení. Po škole z Košíc odišiel, pred rokom sa však znova vrátil, aby na nej vyučoval novú generáciu študentov. V Košiciach má i svoj ateliér, kde maľuje a skladá hudbu. Okrem vizuálneho umenia je Boris Sirka aktívny aj ako producent elektronickej hudby (projekty BIOS (spolu s J. Tušan), БРАДА (s N. Branković), a ako solo sound performer pod symbolom Æ.

Vstup: 6€ / 8€ / Fabricafe
Soundfabrik residency: Greg Fox, Miro Tóth, Boris Sirka

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik