SoundLab kurz: Hudobná produkcia

Št 01. decembra 2022 / 18:00 - Pi 30. decembra 2022 / 20:00 Predaj ukončený

SoundLab kurz: Hudobná produkcia

Kurz hudobnej produkcie je určený začínajúcim hudobným producentom, interpretom, ktorý chcú vedieť o zvuku a práci s ním viac.  Celkovo 9 hodín, rozdelených na 3 stretnutia po 3 hod., ďalšie termíny aj po dohode s lektorom!

 

Obsah kurzu

Základy práce v programe Ableton (DAW) –  Instruments, Audio Effects, Plug-ins, MIDI Effects a prácu s nimi, orientácia v softwéri.Tvorba vlastnej skladby – nahrávanie jednotlivých melódií a beatov. 

 

Hudobná produkcia –  ako správne nahrávať zvukové inštrumenty a vokály, práca s VST, s aranžmá / kompozícou, správne a funkčné spracovanie skladby od úvodu až po záver.

 

Vlastný projekt  – Vlastný projekt, ktorý budeme spoločne prechádzať, upravovať detaily, konzultovať nejasnosti a v neposlednom rade postupne prejdeme k mixingu teda časť, ktorá sa venuje zvuku samotnému. Práca.s kompresormi, ekvalizérmi,  paralelná kompresia, sidechain kompresia, práca s efektami (reverb, delay, saturator…), techniky ako odstrániť nežiadúce frekvencie, zväčšiť šírku a hĺbku nahrávky, vytvoriť miesto pre každý inštrument v mixe a  posunúť tak celkový sound dopredu, čomu sa vyvarovať a pod.

 

Lektor: Richard “Ri Za” Zagiba (Just Hear Audio)

SoundLab kurz: Hudobná produkcia

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik