Správy z frontovej línie

Št 05. septembra 2019 / 19:30 - Ne 29. septembra 2019 / 23:59

Správy z frontovej línie
Multifunkčné kultúrne centrá, fungujúce v bývalých priemyselných budovách, ktoré prezentujeme na tejto výstave sú, tak ako Tabačka Kulturfabrik a mnohí ďalší členovia siete Trans Europe Halles (www.teh.net), jasné, vzrušujúce a podnetné hlasy fungujúce v dnešnej dobe na európskej nezávislej scéne. Všetky nám majú čo povedať a nás čo naučiť o udržateľnosti v čase velkých výziev. To, čo majú spoločné a čo ich vzájomne spája, sú “pevné hodnoty týkajúce sa empatie, rovnosti, spolupráce, udržateľnosti a vášeň pre budovanie spoločnosti založenej na tolerancii a kultúrnej demokracii“. A aj napriek rozdielom medzi jednotlivými regiónmi Európy, existujú isté spoločné výzvy na socio-politickom poli, hlavne neoliberalizmus, xenofóbia, rasizmus, sexizmus a útoky na slobodu prejavu. Je tu však aj solidarita a príležitosť… Pre umelecký a kultúrny sektor je otázkou nielen to „ako prežijeme“, ale tiež „kde zapadáme do tejto novej dynamiky a aký je náš prínos?Models to Manifestos, A conceptual Toolkit for Arts and Culture, upravil Sandy Fitzgerald, Olivearte Cultural Agency, 2019, str. 10/11 


Výstava prezentuje fotografie z každodenného života 13 ne
závislých kultúrnych centier z 8 európskych krajín, ktoré pôsobia v priestoroch bývalej továrne na mlieko, továrne na výrobu textilu, továrne na výrobu káblov, továrne na výrobu kotlov, družstva na výrobu mlieka, továrne na výrobu tehál, rafinérie, pivovaru… Foto materiály a texty o centrách boli získané s podporou koordinačného úradu TEH, pričom sprievodné texty, ako aj názov výstavy, sú prevzaté z publikácie / výsledkov projektu Creative Lenses Projekt „Manifest – Modely koncepčných nástrojov“ pre umenie a kultúru, upravil Sandy Fitzgerald, a publikoval Olive Arte. 
Vstup:  voľný / Bistro Tabačka
Správy z frontovej línie

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik