Tabačka Mini: Lalyra – Rozprávka o Jankovi Polienkovi

So 23. októbra 2021 / 16:30 - So 23. októbra 2021 / 20:30 Predaj ukončený

Tabačka Mini: Lalyra – Rozprávka o Jankovi Polienkovi

Novocirkusové, pohybovo-tanečné predstavenie pre detského diváka v podaní košického tanečno-akrobatického súboru Lalyra a s autorskou hudbou od Eniesy. Rozprávka Vás zavedie do čarovného lesa, do chalúpky kde bol z drievka vystrúhaný Janko Polienko. Skrze vzdušnú a pozemnú akrobaciu, pohybové divadlo, tanec a živú hudbu Vám rozpovieme príbeh o jeho cestách hore potokom, dolu potokom, o úteku z ježibabej chalúpky a i o tom, ako sa mu letelo na krídlach starej húsky.

Réžia a choreografia: Ariadna Vendelová

Hudba: Eniesa / Sandra Urbančíková

Účinkujú: Lívia Drenková, Sasha Keselicová, Katarína Širilová, Katarína Horváthová, Zuzana Balogová, Jana Birošová

Na motívy knihy: Mária Ďuríčková, ilustr.: Peter Kľúčik: O Jankovi Polienkovi (Mladé letá 1991).

Lalyra je tanečno-akrobatický súbor spájajúci novo-cirkusové umenie vzdušnej akrobacie s jedinečnými tanečnými choreografiami. Snahou vnášať tanečnosť do akrobacie vytvára pútavé pohybové predstavenia, vystúpenia a performance rôzneho druhu. Okrem performatívneho umenia sa súbor venuje aj vzdelávaniu a rozvoju komunity, a to formou výučby vzdušnej akrobacie, pohybovej prípravy a tanca v rámci pravidelných hodín v Lalyra Academy v Košiciach, prostredníctvom workshopov na Slovensku i v zahraničí, ako i aktívneho budovania medzinárodných spoluprác. Na svojom konte má stovky úspešných vystúpení, workshopov, spoluprác a súťaží.

Vstup: deti 2€ predpredaj / 4€ na mieste, dospelý 4€ predpredaj / 6€ na mieste, účastníci workshopu 1€

Projekt FABRIK SPACE – otvorená zóna pre komunity a občiansku participáciu je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Tabačka Mini: Lalyra – Rozprávka o Jankovi Polienkovi

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik