TABAČKA PRE BIELU NOC: Ariadna Vendelová – Inner Spaces

So 23. októbra 2021 / 20:00 - So 23. októbra 2021 / 20:30

TABAČKA PRE BIELU NOC: Ariadna Vendelová – Inner Spaces

Pohybová inštalácia na pomedzí súčasného tanca a nového cirkusu.

Inner Spaces je site-specific performance na pomedzí tanca a nového cirkusu v priestore historického kovového kasárenského schodiska v Tabačke Kulturfabrik. Performance na pomedzí pohybovej inštalácie a happeningu pracuje s telom, svetlom, hudbou a funkčným industriálnym materiálom, odkazujúc skrze mytologické symboly na súčasné ponímanie priestornosti, zámerovosti, a vzťahovosti človeka s objektom. 

Využívajúc objekt každodenného úžitku ako scénický priestor, zámerom projektu  je priniesť pohybové umenie bližšie k ľuďom, a to nielen v pandemickej dobe z pozície vzťahu performer vs. divák, ale poukázať na možnosť slobodnejšieho a tvorivejšieho vnímania priestorov okolo nás. Skúmajúc myšlienku akrobatky a pohybovej umelkyne Andrean Leclerc, v znení: „Akrobatické telo vníma priestor bez predsudkov, tzv. demokraticky“, má tento tvorivý výskum a práca s každodenne funkčne využívaným objektom za cieľ konfrontovať spôsoby, akými interagujeme s priestorom okolo nás, kde práve myseľ a telo akrobatov poníma tieto priestory odlišne, s tendenciou neustále ich transformovať na tanečno-akrobatické náčinia, na scénické priestory s kreatívnym presahom.

Koncept a performance: Ariadna Vendelová (SK)

Hudba: Boris Sirka (SK)

Svetlo: Adam Slezák (SK)

Pohybová a dramaturgická spolupráca: Katarína Sobinkovičová (SK), Emily Aoibheann (IR), Brandy Leary, Anandamdance Theater (CA)

Dielo vzniklo v rámci rezidencie Ariadny Vendelovej v priestoroch kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik a po svojom premiérovom uvedení je prvýkrát predstavené širšej verejnosti v rámci programu podujatia Biela Noc.

Vstup: voľný / ArtGarden

TABAČKA PRE BIELU NOC: Ariadna Vendelová – Inner Spaces

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik