TABAČKA PRE BIELU NOC: Michal Mitro – SaD Light Therapy

Ne 24. októbra 2021 / 18:30 - Ne 24. októbra 2021 / 22:00

TABAČKA PRE BIELU NOC: Michal Mitro – SaD Light Therapy

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

Galéria Tabačka pod vedením Samuela Velebného predstaví v rámci jeho tohtoročného programu výstavu s názvom Sad Light Therapy. Výstava bude prístupná v netradičných časoch, ktoré jej pristanú rovnako ako aj projektu Biela noc.

Stáva sa vám, že sa na jeseň, v zime, či počas dlhých daždivých dní cítite nesvoji, smutní, či depresívni? Ak je vaša odpoveď áno, je možné že pociťujete symptómy takzvaného SAD syndrómu, Sezónnej Afektívnej Disonanice. Mohla by malá stolná lampa byť riešením vášho problému? Mohl by väčšia lampa, či iný svetelný zdroj byť ešte lepším a rýchlejším riešením? Môžu zvukové vibrácie trvale prispieť k vášmu emočnému stavu?

Svetelná terapia, alebo tiež fototerapia, využíva špeciálne vyvinuté a veľmi výkonné svietidlá, ktoré sa svojou kvalitou, teplotou a intenzitou približujú slnečnému žiareniu. Vystavenie sa takémuto svetlu má tak podobné efekty ako pobyt na slnku. A síce, svetlo spúšta isté chemické reakcie, ktoré sú napojené na spánkový cyklus, naše naladenie a taktiež pomáha tlmiť príznaky syndrómu SAD. 

Prosím pohodlne sa usaďte, sledujte zdroj svetla pred vami a naslúchajte liečivým frekvenciám.

Michal Mitro (1989) je post-mediálny autor pracujúci s vizuálnym jazykom apropriácie priestoru, hmoty a času a vytvárania technologických prototypov. Jeho sonické a performatívne inštalácie otvárajú globálne environmentálne i spoločenské témy, pracujú s kognitívnym i emočným prežívaním diváka.

Kurátor: Samuel Velebný

Inštalácia / guided therapy sessions sa spúšťa každú polhodinu a trvá 19 minút.

Vstup: voľný / Galéria Tabačka

TABAČKA PRE BIELU NOC: Michal Mitro – SaD Light Therapy

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik