Tabačka Talk: Komunálne voľby 2022 / Klimatická zmena

St 21. septembra 2022 / 18:00 - St 21. septembra 2022 / 21:00

Tabačka Talk: Komunálne voľby 2022 / Klimatická zmena

Na konci októbra nás čakajú komunálne voľby a my sme si pre vás pripravili sériu diskusií s kandidátmi a kandidátkami na poslancov zastupiteľstva mesta Košice. Tém na diskusiu je veľa, ale nie je v našich silách prebrať všetky, a preto sme si vybrali tri, ktorým ako kultúrne centrum chceme dať priestor, vnímame ich ako zásadné, alebo málo odborne diskutované: Kultúra a kreatívny priemysel, Klimatická zmena a Verejný priestor. 

Druhú diskusiu na tému Klimatická zmena bude moderovať Zuzana Kupcová. Pozvanie do debaty prijali: Ladislav Lörinc, Zuzana Slivenská a Renáta Zolnaiová.

V diskusii s kandidátmi na poslancov a poslankyne zistíme, aké najväčšie výzvy podľa nich mesto Košice má v boji s klimatickou zmenou a aké adaptačné a mitigačné opatrenia navrhujú. Budeme sa rozprávať o Adaptačnom pláne na zmenu klímy 2022 – 2030, ktorý na začiatku roka vedenie mesta prevzalo. Plán odborne vypracoval Karpatský rozvojový inštitút a úlohou mesta je jeho implementácia v praxi. Ďalej sa zameriame na prístup k spravovaniu mestských lesov, ale aj na zadržiavanie vody, tepelné ostrovy či udržateľnú mobilitu. Nezabudneme ani na skupiny obyvateľov, ktoré sú zmenami klímy najviac ohrozené, ako sú seniori, deti či tehotné ženy a možnosti ochrany ich zdravia.

Tretia zo série diskusií Tabačka Talk: Komunálne voľby 2022 na tému verejný priestor sa uskutoční 5.10. o 18:00 pod odborným moderátorským vedením Viktórie Mravčákovej.

Vstup voľný / Fabrik Space

Toto podujatie podporilo Mesto Košice

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Tabačka Talk: Komunálne voľby 2022 / Klimatická zmena

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik