Tabačka Talk: Komunálne voľby 2022 / Verejný priestor

St 05. októbra 2022 / 18:00 - St 05. októbra 2022 / 20:00

Tabačka Talk: Komunálne voľby 2022 / Verejný priestor

Na konci októbra nás čakajú komunálne voľby a my sme si pre vás pripravili sériu diskusií s kandidátmi a kandidátkami na poslancov zastupiteľstva mesta Košice. Tém na diskusiu je veľa, ale nie je v našich silách prebrať všetky, a preto sme si vybrali tri, ktorým ako kultúrne centrum chceme dať priestor, vnímame ich ako zásadné, alebo málo odborne diskutované: Kultúra a kreatívny priemysel, Klimatická zmena a Verejný priestor.

Tretiu diskusiu na tému Verejný priestor bude moderovať urbanistka a architektka Viktória Mravčáková. Pozvanie do debaty prijali: Marcel Gibóda, Dominik Karaffa, Matej Kundrát a Ladislav Strojný.

Jednou z najhorúcejších tém zastupiteľstva mesta Košice je pravidelne doprava v meste. O čosi menej sa hovorí o verejnom priestore, aj napriek tomu, že doprava je iba jeho podmnožinou a konštantne v celom meste dochádza k jeho menším či väčším úpravám. Niekoľko kandidátov a kandidátiek má tému verejného priestoru vo svojom programe. Čo pre nich verejný priestor znamená? Aké konkrétne kroky a opatrenia chcú v tejto oblasti presadiť? A čo vidia ako najväčšie výzvy či bariéry v ich presadzovaní? Okrem toho, bola na septembrovom zastupiteľstve schválená aktualizácia Stratégie rozvoja dopravy a dopravných stavieb mesta Košice. Ako ju kandidáti vnímajú?

Viktória Mravčáková je architektka a urbanistka. Štúdiá architektúry ukončila na UMPRUM v Prahe. Pracovala na Inštitúte plánovania a rozvoja hl. m. Prahy v Kancelárii verejného priestoru, kde pôsobila ako architektka, výskumníčka a kurátorka. Pripravovala a viedla projekt revitalizácie Dejvického Kampusu, v Centre architektúry a mestského plánovania CAMP spolukurátorovala výstavu o bariérach vo verejnom priestore CITYBLOK, podieľala sa na implementácii a vzniku programu pre umenie vo verejnom priestore UM – Umění pro město. Je spoluautorkou architektonického riešenia Okolia Národného muzea v Prahe. Súčasne, je zakladajúcou členkou kolektívu Spolka, ktorá rozvíja vlastné formáty transdisciplinárnej spolupráce a participácie a šíri osvetu o meste prostredníctvom diskusie, vlastným výskumom, umeleckými a architektonickými intervenciami a pomocou vzdelávania.

Vstup: voľný / Fabrik Space

Toto podujatie podporilo Mesto Košice

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Tabačka Talk: Komunálne voľby 2022 / Verejný priestor

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik