Tabačka Talk: Vieme sa prispôsobiť klimatickým zmenám?

Po 28. marca 2022 / 19:00 - Po 28. marca 2022 / 23:59 Predaj ukončený

Tabačka Talk: Vieme sa prispôsobiť klimatickým zmenám?

Aj keď sa nám to v našom každodennom živote nezdá, Košice sú obzvlášť zraniteľné na následky klimatických zmien. Hovoríme najmä o zvyšujúcej sa priemernej teplote, záplavách, poklese zrážok či zásob pitnej vody. 

Práve preto pripravil Karpatský rozvojový inštitút Adaptačný plán mesta Košice na zmenu klímy. Plánovanie adaptácie už prebieha vo väčšom či menšom rozsahu v mnohých mestách a štátoch sveta. Vznikajú rôzne scenáre, ako môže naša budúcnosť vyzerať, ale aj pri tých najoptimistickejších vieme s istotou povedať, že sa klimatickým zmenám budeme musieť vedieť prispôsobiť – či sa nám to páči alebo nie. 

V diskusii s lokálnymi hosťami Zuzanou Jarošovou z Karpatského rozvojového inštitútu a umelcom Otom Hudecom, ktorý momentálne pripravuje výstavu o možných vývojoch klimatickej zmeny „Voľba 2050“, sa porozprávame o tom, ako môže vyzerať naša budúcnosť. Povedia nám čomu sa budeme (musieť) prispôsobiť a ako v boji proti klimatickej zmene pomáhajú občianske iniciatívy, aktivizmus a umenie.

Vstup: 2€ / Fabrik Space

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Tabačka Talk: Vieme sa prispôsobiť klimatickým zmenám?

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik